Lití anhydritové podlahy

Lití anhydritové podlahy
149,50 Kč s DPH za 1 m²
130,00 Kč bez DPH
Cena celkem
bez DPH
Koupit
KódTBG-Lití
Záruka24 měsíců
Zatím nebylo hodnoceno
Popis

Anhydritové lité podlahy

Anhydritový potěr je směs složená ze síranu vápenatého (anhydritu), plniva ve formě písku a ´plastifikátoru dalších přísad a vody. Jedná se o moderní technologii, která je díky své tepelné vodivosti skvělou volbou pro spojení s podlahovým vytápěním. Mezi největšího konkurenta patří lity cementový potěr. Pro každou stavbu je zapotřebí navrhovat litou podlahu individuálně  a tak se nedá říct, jaká metoda je lepší. Obě totiž mají své výhody i nevýhody a hodí se do jiných situací.

 

 Výhody Anhydritových podlah

 Mezi největší výhody použitílitých anhydritových podlah  patří jeho velmi rychlá instalace oproti jiným způsobům. Po vyliti anhydritu  se může po podlaze chodit jíž 24 hodinach a zhruba do týdne je možné podlahu částečně zatěžovat, velice záleží na teplotě a vlhkosti v místnosti. Touto metodou lze dosáhnout ideální rovnou  podlahy s minimální  odchylkou pouhé dva milimetry takový podklad  je vhodněji  pro okamžitou  pokládku plovací podlahy pokud jste náročnější a zvolíte vinylovou lepenu podlahu tak v tomhle případě náklady na přípravu podkladu budou minimální samonivelační stěrka která je nezbytně nutná a bube lita pouze do 3 mm. k tomu doporučujeme samonivelační stěrku profi codex fm 10 a tím to se da výrazně ušetřit  . Pokud  tedy zvolíte laminátovou plovací podlahu  a nebo dřevěné plovací podlahy není   nutné povrch vyrovnávat samonivelačními stěrkami. Anhydritové podlahy jsou také vhodné i pro pokládání koberců, lepených dřevěných a nebo laminátových podlah, parket atd. Lite anhydritové  podlahy nepotřebují výztuž, jelikož se prostorově nedeformují a zároveň nejsou náchylné na praskliny.  Anhydrit se po vyschnutí nesmršťuje a nemusejí se tedy používat dilatační spáry pokud se bude jednat o liti podlahy do 7x7 metru běžných v kuse . Anhydritová směs skvěle zatéká a vede teplo a díky tomu se stává skvělou volbou pro spojení s podlahovým vytápěním. Anhydritový potěr může být tenčí, což je vhodné pro rekonstrukce podlah ve starších budovách, jelikož celou konstrukci tolik nezatíží. Instalace není náročná a náklady mohou být mnohem levnější než u jiných potěrů. Poptejte u nás vylití anhydritové podlahy rádi vám poradíme cenovou nabídku vám spravujeme na míru  a navrhneme i skladbu podlahy  zajištujeme  100% servis o nic se starat nemusíte  

 

Nevýhody Anhydritové podlahy

 Jedinou nevýhodou anhydritového potěru je, že je náchylný na vlhkost. Nemusíte se však obávat, že po vylití vázy s vodou budete muset podlahu rekonstruovat. Anhydrit sice velmi dobře váže vodu a tím ztrácí svou pevnost, ale po vysušení se navrací do normálu. Avšak problém může nastat při dlouhodobém kontaktu s vodou, proto jeho venkovní použití nepřipadá v úvahu. S podlahami z anhydritového potěru se tedy můžeme potkat pouze v interiérech pokud   neznamená to že by anhydritová podlaha nemněla dávat do koupelny

 

Po ošetřeni podlahy hydro izolace což do koupelny je doporučujeme použit   anhydritovou podlahu uzavřeme od vlhkosti a nemusíte se bát  že by se mohla poškodit

 

Použití

 Anhydrit se využívá především v rodinných domech a bytových prostorech. Setkat se s ním můžeme také v kancelářích, obchodech, školách, tělocvičnách a sportovních halách. Narazit na něj můžeme dokonce i v lehkém průmyslu. Důležité je brát na vědomí, že anhydritová podlaha nemůže být vystavována dlouhodobému kontaktu s vodou a ani s vlhkostí. Není možné jej využít v exteriérech. A při použití v koupelnách musí být zajištěna hydroizolace. Dá se říct že využití anhydritových podlah je omezeno pouze vlhkostí.

 

 Liti anhydritové podlahy

 Směs se připraví přesně na míru v nejbližší betonárce a následně je pomocí auto-domíchávače ještě v kapalném stavu dopravena přímo na stavbu. Druhou možností je vyrobit směs přímo na místě. Lita anhydritová podlaha se aplikuje na oddělovací vrstvě, většinou jsou to tepelné a nebo kročijove izalace  Kolem všech obvodových stěn se nalepí dilatační pásy, které chrání podlahu před trhlinami způsobenými pohybem mezi zdí a podlahou také je nutní dodat že dilatační pas utlumí kročejový hluk s podlahy . Směs se z hadice dále vypouští z co nejmenší výšky přímo na podklad. Podmínkou pro instalaci je teplota, která se musí pohybovat mezi +5°C až 30°C. Během tuhnutí anhydritové podlahy nesmí být v místnosti průvan a na podlahu nesmí dopadat přímé sluneční záření. Po zhruba 1-2 dnech je podlaha pochozí a po pěti dnech je částečně zatížitelná. Cena začíná anhydritové podlahy na 250 Kč, ale může se vyšplhat až na 700 Kč. Každý případ se řeší individuálně a cenu ovlivňuje mnoho faktorů. Na stavbě není nutné financovat jeřáby a výtahy, bez kterých se stavby s cementovým potěrem neobejdou.

 

 

 

 

Údržba anhydritové podlahy

 

 O anhydritovou podlahu není potřeba nijak zvlášť pečovat. Není nutné ji kontrolovat ani udržovat. Jestliže nastane porucha tak můžeme bez problému opravit podlahu sanací.

 

 Vytápění do anhydritové podlahy

 

Jak již víme anhydritová podlaha je velmi dobrou kombinací s podlahovým topením. Jelikož je velmi dobře tepelně vodivá a zároveň teplo izoluje. Touto cestou můžete ušetřit až 15% nákladů na vytápění v porovnání s klasickým topením. Je dokázáno, že když Vám jde teplo od nohou může být okolní teplota nižší, ale pocit tepla je stejný. Podlahové topení se řadí do kategorie velkoplošného vytápění. Otopnou plochu tvoří podlaha, ve které jsou umístěny trubice a nebo elektrické otopné kabely které čím dal jsou v vetší oblibě u investoru. Tyto trubice přivádí do podlahy teplo vodou nebo elektrickým proudem. Z podlahy se teplo uvolňuje sáláním. I přes to, že vrstva anhydritu může být oproti ostatním materiálům velmi tenká, vyhřátí místnosti trvá déle než u normálního topení, ale podlaha vydrží teplá i dlouho po vypnutí.

Soklové lišty

 

Soklové lišty