Stavební materiály

Stavební materiály

 Vyberte si u nás ze široké nabídky stavebních materiálů pro váš projekt. Ať již renovujete či stavíte, moderní stavba si vyžaduje použití kvalitních a osvědčených materiálů. 

 Nabízíme široký výběr stavebního materiálu. U nás si můžete vybrat z velmi kvalitní a rozsáhlé nabídky stavebních materiálů pro váš projekt. Ať již renovujete či stavíte, moderní stavba si vyžaduje použití kvalitních a osvědčených materiálů. V nabídce naleznete pouze takový sortiment výrobků, které jsou v té nejvyšší kvalitě a od renomovaných výrobců jako je například Den Braven, Codex, Sika, Uzin, Schonox, Weber, Bona, Thomsit, Arturo aj.

    V kategorii ochranných a čistících prostředků naleznete prostředky pro koupelny, dřevěné a vinylové podlahy či uzávěry na beton aj. Tyto ochranné a čistící prostředky perfektně odstraní cementové závoje po ukončení stavebních prací, odstraní a odmastí mastné olejové nečistoty v garážích, domácnostech zahradách či na staveništích, zajistí dokonalé ošetření a vyčistění obkladů a dlažeb. Jedná se o čistící a ochranné prostředky od velmi žádaných značek jako je například Sika, Den Braven, Codex aj. V nabídce naleznete vodoodpudivé rozpouštědlové impregnace, impregnace porézních stavebních materiálů, impregnace na betonovou dlažbu, vlhčené čistící ubrousky, ochranné prostředky pro přírodní kámen, ochranné nátěry na beton a cementové podklady, odstraňovače lišejníků, mechů a řas nebo hrubých nečistot, čističe a odmašťovače neporézních materiálů, olejů, mastných skvrn, cementových závojů či výkvětů a mnoho dalších přípravků.

     Filtrační křemičité písky jsou určené k filtraci vody a jsou vyráběny pokročilou technologií vstupního opracování. Na druhu písku velmi záleží. V našem sortimentu filtračního křemičitého písku jsme na základě vlastních zkušeností a referencí zařadili jen takové křemičité filtrační písky, které jsou velmi kvalitní a splňují požadavky na zrnitost. Jedná se o jemné křemičité písky se zrnitostí 0,4 - 1,6 mm, díky kterým docílíte nejlepšího možného výsledku. Při výrobě je materiál proplachován, sušen a přesíván tak, aby byla zaručena co nejvyšší kvalita a pokud možno co nejnižší obsah prachu. Křemičité filtrační písky, které dodáváme jsou atestované a zdravotně nezávadné. Dlouhodobým používáním se však jednotlivá zrnka zaoblují, což vede k horšímu ulpívání nečistot. Z tohoto důvodu je nutné písek po čase vyměnit. Jemnější ani větší zrnitost není vhodná. V prvním případě se písek v tanku více dusí, což má za následek větší namáhání čerpadla. Trysky nejsou schopny zachytit jednotlivé zrnka, které následně končí na dně bazénu. V případě druhém, naopak písek nezachytí všechny nečistoty. Filtrování je tím neúčinné. Pamatujte si tedy, že ne každý písek je vhodný pro filtrování. Naše společnost vám nabízí vysokou kvalitu zpracování, vynikající ceny a individuální přístup.

     Jako další kategorie jsou hydroizolace určené pro balkony, terasy, bazény, střechy, koupelny nebo sanace a vodotěsné izolace. Jsou převážně stanoveny pro provádění hydroizolačních povlaků v mokrých prostorech jako jsou koupelny, sprchy nebo balkony. V nabídce naleznete kompletní systém hydroizolace – např.: jednosložkové a dvousložkové cementové malty, dvousložkové elastické, silnovrstvé stěrky, třísložkové jemné stěrky, asfaltové izolační stěrky, bezrozpouštědlové rychleschnoucí bitumenové penetrace, elastická a vyztužená vláknitá cementová lepidla s vysokým obsahem polymeru a vysoce deformovatelná, cementové krystalizační hydroizolace, disperzní hydroizolace, flexibilní hydroizolace, vodoodpudivý krémy na bázi silanu na sanace vlhkého zdiva a vzlínající vlhkosti, hydroizolační stěrky proti zemní vlhkosti, střešní hydroizolační nátěry, tekuté lepenky, bitumenový tmely, vodoubobtnající těsnící tmely a mnoho dalších materiálů. Aplikace hydroizolační hmoty se provádí válečkem nebo ocelovým hladítkem.

    Hydroizolační pásky vám pro změnu poslouží k zesílení a utěsnění kritických míst ve sprchách, koupelnách, balkonech či v oblasti okenních rámů, kdy napomůžou k zabránění prostupování vodních par. Vysoce kvalitní hydroizolační pásky s vynikající roztažností, obzvláště odolný proti roztržení, vodotěsný a paropropustný jsou k dostání od velmi žádaných dodavatelů jako je například Codex, Den Braven, Schonox, Sika, Uzin aj. Zaručují rychlé vysychání lepidel na obkladových prvcích a izolačních materiálech obsahujících vodu. Vyznačují se vysokou odolností vůči agresivním látkám, mrazu a horku. V nabídce naleznete například butylenové pásky, samolepící těsnící pásky, hydroizolační pásy, pryžové pásky atd.

    Pokud do svého interiéru či exteriéru hledáte nádech vkusné a moderní povrchové úpravy, podívejte se na náš sortiment kamenných koberců. Jedná se o velmi luxusní a  dekorativní úpravu podlah ve vybraných prostorách. Koberec je tvořen velkým množstvím drcených náplavových kamínků, které jsou spojeny k podkladu epoxidovou pryskyřicí. Kamenné koberce mají řadu pozitivních vlastností pro které jsou velmi oblíbené. Díky vodoodpudivosti se hodí i v okolí bazénů a teras. Kamenné koberce vynikají dlouhou životností, jsou velmi odolné a jejich obrovská výhoda je i široká možnost využití a rozmanitost v provedení. Sladit si můžete různé barvy, mixy či velikosti jednotlivých zrn. Dalšími výhodami kamenných koberců je například nejen vysoká estetika vzhledu říčních oblázků, ale i příjemnost při chůzi, bezprašný povrch, vyžadující minimální údržbu, mrazuvzdornost s protiskluzovými vlastnostmi, hygienická nezávadnost (bez rozpouštědel), vodopropustnost, netvoří se kaluže, trvanlivost a odolnost proti nárazům, přilnavost na všechny savé (pórobetonové povrchy), může být aplikován přímo na starou, pevnou podlahu a ošklivé povrchy atd. Pokud chcete dát své podlaze nový a dlouhodobý elegantní vzhled, určitě doporučujeme realizovat to kamenným kobercem. Dokonalé vzhledové, ale i funkční vlastnosti zároveň, vám může nabídnout jedině přírodní kámen. V nabídce naleznete barevné vápencové (mramorové) oblázky, směsi říčních kamínků různých zrnitostí, pojiva a uzávěry, které slouží jako součást při realizaci kamenných koberců.

     Další kategorií jsou kosmetické opravy betonových konstrukcí, které slouží k renovaci betonových staveb a jako spolehlivá ochrana železobetonových prvků. V nabídce naleznete jemné stěrkové směsi, opravné směsi na betonové konstrukce, prostředky pro ošetření betonu, protikorozní ochrany, reprofilační malty, spojovací můstky a ochranné výztuže proti korozi, stěrky na pohledové betony aj. Tyto materiály vynikají velmi dobrými pevnostmi, mají vynikající přídržnost na podklad, vysokou odolnost a různé další specifické vlastnosti.

    Pro kotvení a zalévaní máme pro vás takové stavební chemie, které jsou přímo určené k podlévání ložisek, patek a kotevních desek, ocelových konstrukcí, jeřábových drah, hmoždinek či šroubů. V nabídce naleznete například 3-komponentní, vysokopevnostní, epoxidové lité směsi, cementové zálivkové malty, expanzní zálivkové hmoty, rychlé zálivkové 2-komponentní hmoty atd. 

    V kategorii křemičitých písků jsme pro vás přichystali výběr z těch nejkvalitnějších přírodních a barevných suchých křemičitých písků. Křemičité písky se vyznačují tou nejvyšší chemickou čistotou. Křemičité písky mají ve stavebnictví rozsáhlé možnosti využití. Používají se jako posypový a těsnící materiál do zámkových dlažeb, v zahradnictví, zoologii či jako dekorativní surovina do mozaikových omítek a desingových podlah. Využití tedy naleznou jak v interiéru tak i exteriéru. Můžeme je dle druhu a způsobu použití využít i jako zásyp nátěrů a penetrací, jako plnivo do polyuretanových, epoxidových podlah či i do všech tryskacích zařízení, určeno pro tryskání skel, plastu, kovu, betonu atd. V nabídce naleznete například křemičité moučky, křemičité barevné a přírodní písky různých zrnitostí. Jsou vyráběny dle nejvyspělejší technologie vstupního opracování. Křemičité písky jsou sušeny, proplachovány a přesívány tak, aby byla zajištěna co nejvyšší kvalita s nízkým obsahem prachu. Křemičité písky se vyznačují vysokou mechanickou a chemickou odolností a stejnoměrným rozdělením zrn.

   Fasádní lepidla a stěrkové hmoty jsou určeny k lepení tepelných izolacích pro venkovní zateplovací systémy. Je velmi důležité při výběru dbát na kvalitu lepidla a lepicí hmoty. Kvalitně přilepené tepelně-izolanční desky totiž výrazně přispějí k dlouhé životnosti celého zateplovacího systému. V nabídce naleznete vysoce kvalitní fasádní lepidla a stěrky na polystyrén a vatu, fasádní penetrační nátěry, lepící pěny na polystyrén, fasádní silikonové omítky či venkovní štukové omítky aj. Fasádní a stěrkové lepicí hmoty jsou dodávány od velmi žádaných značek jako je Weber a Den Braven. Jedná se o suché omítkové směsi, které se aplikují na porobetonové zdivo bez jádrové omítky, fasádní lepidla pro zimní použití určená k lepení polystyrenu, perimetru a minerální vaty, lepicí a stěrkové hmoty či tmely, které jsou odolné vůči mrazu a vodě a využívají se k lepení všech tepelně-izolačních desek.

     V další kategorii vám nabízíme maziva pro každodenní použití, které se vyznačuje lepšími vlastnostmi než mají běžné lehké maziva. Postupně si maziva našla široké uplatnění v průmyslu, dílnách a v domácnostech. Slouží pro ochranu před vlhkostí, rychlé mazání, solní moze či oxidací. Vývoj správných speciálních maziv pro každé použití a pro každý průmysl je důsledkem neustále nových výzev. Speciální maziva nabízejí netušený potenciál v podobě přidaných hodnot. Díky mazivům můžete ochránit všechny kovové části od elektronářadí po kuličková ložiska. V nabídce naleznete například univerzální maziva, která ihned a účinně poslouží jako rozpouštědlo starých mazadel a ochrana kovových částí, uvolní ztuhlé a zalehlé mechanické zámky apod. WD- 40 nesmí chybět v dílně všech profesionálů i kutilů, protože se jedná o nepostradatelného pomocníka s všestranným použitím. Dále vám nabízíme kvalitní bílou vazelínu, která poslouží k mazání mechanických pohonů a k ochraně proti korozi a oxidaci.

     Montážní pěny se využívají k vyplnění spár s velkým dilatačním pohybem. Zajišťují minimalizaci propustnosti vodních pár a objemovou změnu podkladu. Montážní pěny se používají zejména při montáži oken, rámů nebo zárubní. Jedná se o vysoce kvalitní pěny, které jsou připraveny k bezprostřednímu použití za pomocí trubičkového nebo pistolového aplikátoru. Díky použití moderních technologii při výrobě a zvláště kvalitních surovin disponují tyto montážní pěny vysokou efektivitou a vydatností při aplikacích, objemovou stálostí po vytvrzení a dlouholetě plní své funkce bez nebezpečí ztráty tepelných a zvukových izolačních vlastností ve spoji. V nabídce naleznete například PU pěny, nízkoexpanzní a polyuretanové pistolové či trubičkové pěny, zimní a protipožární pistolové pěny, těsnící hmoty, trubičkové montážní pěny, lepící a thermo pěny aj. Montážní pěny jsou dodávány od předních výrobců jako je Den Braven, Sika, Green line apod.

     Pokud se chystáte renovovat či opravovat podlahu, nabízíme vám kvalitní opravné hmoty, které stabilizují a zesilují problematické podklady. Opravné hmoty poskytují jistotu. Používají se na poškozené potěry s výskytem trhlin, na zdvojené podlahy, na smíšené podklady apod. Betonové konstrukce jsou vystaveny rozličným negativním vlivům, které se po určité době obvykle projevují ve formě poškození betonu, zkorodované výztuže, trhlin, sníženého pH, případně nedostatečného krytí výztuže. Velmi často lze nedostatky kvality postřehnout i na čerstvě zabetonovaných plochách.

Příčinou jejich vzniku bývají chyby již při samotné výrobě betonu nebo nesprávně realizované betonářské práce přímo na stavbě. Projevují se vytvořením vyboulení, štěrkových hnízd a lokálním chyběním kusů betonu. Tento problém se řeší za pomocí sanace, kdy se s ohledem na rozsah poškození betonové konstrukce volí příslušně opravné hmoty. V naší nabídce naleznete produkty pro šití trhlin a dilatačních spár či produkty pro ochranu a sanaci betonu. Jedná se akrylátové pryskyřice, anhydritové pevné vyrovnávací stěrky, výplňové opravné stěrky, jádrové omítky, jemné cementové malty, jemné vyhlazovací opravné stěrky, ochranné výztuže a adhezní můstky, reprofilační malty, rychlé montážní a opravné malty, rychletuhnoucí a schnoucí malty či dvousložkové speciální polyesterové a silikátové pryskyřice a mnoho dalších opravných hmot. Opravné hmoty nabízí řadu všelijakých kladných vlastností jako je například vysoká přilnavost k betonovému podkladu a výztuži, trvalá odolnost vůči okolním vlivům, pevnost atd.

     V kategorii penetračních nátěrů jsme pro vás přichystali velmi širokou škálu penetrací, které mají různé parametry a možnosti použití. Penetrační nátěr všeobecně plní ve stavební konstrukci několik důležitých funkcí. V první řadě zvyšuje přídržnost a přilnavost vrstev následně aplikovaných na podklad. Pokud jsou vlastnosti podkladu před nanesením penetrace nedostatečné, výsledný efekt nesplní očekávání. Při penetraci nasákavé podkladní vrstvy proniká do podkladu účinná složka, která zajistí neměnnost jeho požadovaných vlastností. V případě potřeby sjednocení nasákavosti povrchu, zejména před aplikací finálních povrchových nátěrů, respektive omítek slouží penetrace i na tento účel. Díky tomu lze předcházet vzniku nevzhledných různobarevných skvrn. Při nesavém povrchu přebírá penetrace funkci spojovacího (adhezního) můstku, který zvyšuje přilnavost mezi podkladem a následujícími vrstvami. Zpevňující nátěry slouží k zpevnění nesoudržných podkladů, které jsou vždy nasákavé. Penetrační nátěry na nasákavé podklady slouží i na přikotvení částic prachu. V nabídce naleznete širokou škálu penetračních nátěrů jako je adhezní můstky, asfaltový penetrační laky, disperzní penetrace, epoxidové penetrace, karbonové penetrace či polyuretanové penetrace. Při výběru penetračních nátěrů doporučujeme sáhnout po výrobcích od jednoho výrobce. Vlastnosti jednotlivých výrobků z uceleného systému stavební chemie jsou navrženy tak, aby se v konstrukci vhodně doplňovaly.

     Podomítkové profily zajistí zpevnění rohů zdí a využití naleznou hlavně při suchých stavbách. Slouží na přesné a rychlé vytvoření rohu. Podomítkové profily navíc perfektně chrání všechny rohy a hrany. V naší široké nabídce naleznete armovací rohy, bosážní profily U, dilatační profily, dilatační zátky kombinované, elektroinstalační krabice do zateplení, fasádní zakládací profily s okapničkou, klenbový profily s výztužnou skleněnou síťovinou, montážní desky do zateplení, nadokenní profily, napojení na oplechování, okenní H profily s okapničkou, rohové profily s okapničkou, soklové nástavce s okapnicí se skleněnou síťovinou, podomítkové rohové lišty s perlinkou, podomítové profily, připojovací profily parapetního plechu, rychloomítníky, soklové profily, soklový přechodový profil s přiznanou okapničkou, spojky soklových lišt, ukončovací omítkové profily, ukončovací teleskopické profily, vymezovací podložky, začišťovací okenní profily a řadu dalších podomítkových profilů. Podomítkové profily jsou nejčastěji vyráběny z PVC (plastu).

     Podlahové potěry jsou všeobecně brány jako podstatná součást u mnoha podlahových skladeb, kdy potěr tvoří nosnou plochu pod konečnou nášlapnou vrstvou podlahy. Na tyto potěry jsou kladeny relativně obtížné požadavky na jejich vlastnosti. Jsou jimi například vysoká stabilita a pevnost, odolnost vůči klimatickému působení a i časové požadavky daného projektu či stavby. V nabídce naleznete například 2-složkové polyesterové pryskyřice pro obnovu a opravu prasklin podkladů, epoxidová pojiva a podlahové nátěry či uzavírací nátěry, hydrofobní impregnace, malty pro spárovaní dlažeb, maltová pojiva pro kladení dlažby, podkladní nátěry na cementové podlahy, podlahové epoxidové nátěry na rozpouštědlové a vodní bázi, reakční pojiva, suché maltové potěrové směsi nebo 2komponetní polyuretanové pružné barevné nátěry s řadou dalších potěrů. Podlahové potěry jsou k dostání od velmi žádaných značek jako je například Sika, Codex, Bona nebo Schonox aj.

     Přísady do betonů a malt jsou látky, které se do nich přidávají v malém množství s cílem ovlivnit vlastnosti čerstvého nebo ztvrdlého betonu. Na kompenzaci vlivu vyšší teploty, která zkracuje čas tuhnutí, nebo k zamezení vzniku komplikací, pokud se prodlužuje doba mezi mícháním a ukládáním betonu, se používají zpomalovací přísady. S cílem urychlit hydrataci cementu, zkrátit čas tuhnutí cementu a ve většině případů i urychlit vývin počátečních pevností se zase používají urychlující přísady.

Jde o látky, které urychlují hydrataci cementu, zkracují čas tuhnutí cementu a ve většině případů urychlují vývin počátečních pevností. V dnešní době se již využívá i řada přísad, která jsou například vhodná pro použití v zimních obdobích nebo na podlahové vytápění. V naší nabídce naleznete vysoce kvalitní přísady do betonů a malt, kdy se jedná například o přísady na syntetické bázi, polypropylenová mikrovlákna, separační prostředky na bednění, vodotěsné těsnící přísady či koncentrované zimní přísady- urychlovače apod.

     Potřebuje opravit drobné deformace v omítce? Ke vzniku prasklin v omítkách dochází z nejrůznějších příčin, nejčastěji však v důsledku nepostřehnutelných deformací celé stavby. Poměrně běžné je i takzvané usazování nových budov. A protože ani ty nejlepší omítky nejsou dostatečně pružné, můžeme v nich brzy objevit nepatrné trhlinky, které však na bezpečnost ani životnost stavby vliv nemají. Mohou ale působit rušivě. V takovém případě je dobré zaretušovat tyto drobné trhliny vhodnou stěrkovou hmotou. Pro tyto účely vám efektivně poslouží sádra, která je určená k drobným opravám, při štukatérských a malířských pracích, instalatérských a zednických pracích. Sádrová hmota se používá i jako přísada do omítkových a maltových směsí nebo pro výrobu sádrových forem.

      V současnosti si můžete vybrat z množství různých povrchových úprav. Mezi novodobé patří sádrová omítka, která je vhodná pro omítání stěn a stropů v interiéru. Tento typ interiérové omítky se podílí na udržování příjemného klimatu v prostředí a díky svým vlastnostem je vhodný i pro alergiky. Proč zvolit sádrovou omítku? Ve srovnání s klasickou vápencovo-cementovou omítkou má sádrová omítka několik předností. Sádra jako stavební materiál disponuje vlastnostmi, které dokáží vytvořit v interiéru příjemné a estetické prostředí, je bez zápachu a díky její přírodnímu původu i zdravotně nezávadná. Už tenká vrstva sádrové omítky dokáže zlepšit klima v domě a potěší vás i ekonomická stránka investice. Použití těchto omítek a stěrek totiž dokáže výrazně zrychlit rekonstrukci a vaše náklady budou podobné jako u standardních omítkách a stěrek. Z praktického hlediska se potěšíte z minimálního úklidu, nehrozí žádný prach z broušení omítek. Naopak je možná rychlá aplikace a stěna je v krátkém čase připravena k malování nebo tapetování. Problémem nejsou ani dodatečné opravy omítek. Ekologicky, zdravě a příjemně - sádra je přírodní produkt a z tohoto důvodu je vhodná do všech místností. Obzvláště vhodná je pro alergiky a do dětských pokojů, protože díky hladkému povrchu a antistatickým vlastnostem se na stěnách neusazuje prach. Každý moderní dům či byt potřebuje možnost regulovat vlhkost, která je spojena s běžným užíváním prostor. Při sprchování, koupání, vaření, dýchání je produkována vlhkost, kterou dokáže sádrová omítka díky velké pórovitosti částečně vstřebat a zpět odevzdat do prostoru. Estetičnost a vysoká kvalita - systém povrchových úprav pomocí sádrové omítky umožňuje využití na všech běžných pevných stavebních podkladech, na stěny i stropy. Při zachování technologického postupu a správné aplikaci omítky není třeba ji celoplošně brousit, přesto bude vynikat dokonale hladkým povrchem. Při konkrétnějších požadavcích je možné stěny dokončit dle vlastního vkusu, např. různými malířskými technikami, plastickými reliéfy, obkladačkami nebo tapetami. Bezpečnost a protipožární ochrana - sádrové omítky nejsou hořlavé a patří do skupiny A1 stavebních materiálů (nehořlavé). Během tvrdnoucího procesu se spojuje část vody se sádrou, která zůstává v sádře navázána v krystalické formě. V případě, že dojde k požáru se voda postupně uvolní a takovýmto způsobem zajistí protipožární ochranu stavebních konstrukcí a jejich částí. V nabídce naleznete průmyslově vyráběné minerální malty na sádro-vápenné bázi.

     V kategorii samonivelačních stěrek se nacházejí vysoce kvalitní hmoty, které se používají pro vyrovnání nerovností a k tvorbě pevných ploch pro pokládku podlahové krytiny. Nivelizace je základem správné a kvalitně realizované podlahy. Použitím nivelační materiálů lze vyrovnat podkladovou vrstvu do roviny. Výrobci nabízejí nivelizační a opravné materiály, které i při složitých podmínkách zajistí optimální výsledky na různých typů povrchů jako jsou cementové a anhydritové potěry, betony, staré krytiny, dřevěné podlahy atd. Na vyrovnání nerovností povrchu se vždy používá nivelizační stěrka odpovídající kvality. Důležité je dodržet stejnou bázi samonivelačních stěrky, jako je báze podkladu. To znamená, že pokud je podklad anhydritový, tak i nivelizační stěrka musí být anhydritová, pokud je podklad cementový, musí být i stěrka cementová. Výhodou použití samonivelační stěrky je i to, že zajistí rovnoměrnou nasákavost celé plochy. Ta je velmi důležitá proto, aby lepidlo nezasychalo nerovnoměrně a následně nevznikaly nežádoucí pnutí, které se mohou přenášet do podkladu, ale i do krytiny a způsobit jejich trvalé poškození. Mezi hlavní výhody nivelizace patří vázání jemných povrchových nečistot, zpevnění podkladu, zajištění rovnoměrné nasákavosti, zlepšení přilnavosti dalších vrstev, zabránění rychlému vsakování záměsové vody do podkladu, zjednodušení nanášení lepidel, snížení průniku stoupajících vzduchových bublin z podkladu, ochrana podkladu (anhydritu) před vlhkostí z tmelů nebo lepidel. V nabídce naleznete anhydritové samonivelační stěrky, epoxidová pojiva, epoxidové stěrky, finální pohledové samonivelační stěrky, polyuretanové stěrky či samonivelační sádrové a cementové stěrky od velmi žádaných dodavatelů jako je například Codex, Uzin, Schonox, Sika, Bona, Thomsit, Den Braven aj.

 

     Pokud v létě nebo na podzim plánujete nové obklady či dlažbu ve vaší kuchyni nebo koupelně, neváhejte se podívat do naší kategorie vysoce kvalitních spárovacích hmot. Spárovací hmota velmi často rozhoduje o celkovém vzhledu obkládané plochy, ale i o dalších praktických vlastnostech obložených ploch. Základní funkce spárovací hmoty je odolnost proti vsakování vody. Dále má vytvářet prostředí, které zabrání množení bakterií a zamezí vzniku rizikových míst v keramickém obkladu. Pokud jde o výsledný efekt, nabízejí se jako základní spárovací hmoty v univerzální bílé, odstínech béžové a šedé, tak i v široké škále barev. Obecně platí, že do exteriéru a na podlahy je vhodné použít šedou spárovací hmotu, protože se spáry častěji a nerovnoměrně zanášejí. Pokud chcete váš obklad opatřit barevnými spárami, berte v úvahu to, že odlišná barva spárovací hmoty potlačuje výraz obkladu. Pokud máte originální výrazné obkládačky, použití barevné spárovací hmoty tedy není příliš vhodné. Naopak méně nápadné nebo jednobarevné obkládačky může barevná spára zvýraznit a dát jim nový rozměr. V nabídce naleznete například epoxidové designové spárovací hmoty, reaktivní spárovací hmoty, spárovací hmoty antracit, flexibilní spárovací hmoty, universální či rychle tuhnoucí spárovací hmoty nebo tmely na parkety s řadou dalších produktů.

    Už dlouhá tisíciletí se lidé usilují najít způsoby, jak optimálně spojit dva či více materiálů, částí či komponentů. V naší nabídce naleznete vysoce kvalitní a účinné spojovací materiály. Jedná se například o hmoždinky, kotevní patky, patky pilíře, matice, podložky, spojovací desky, úhelníky, vruty či závitové tyče apod.

Řada materiálů je navíc natolik odolná a tvrdá nebo pro změnu nestabilní, že do nich nelze umístit ani hřebíky nebo vruty. A zdali se to přece jen podaří, nemusí to mít dlouhou životnost. V těchto situacích lze tento problém řešit pomocí hmoždinek, spojovacích prvků se rozsáhlými možnostmi využití.

     V kategorii stavebních lepidel naleznete řadu lepidel či lepicích tmelů, které slouží k lepení různých materiálů jako je PVC, vinyl, koberce, parkety, dlažba, kámen, umělý trávník, dřevo, parkety, balkony, terasy, tepelné izolace, betonové bazény apod. Jedná se o asfaltová bitumenová hydroizolační lepidla, konstrukční epoxidová lepidla, fasádní lepidla, izolační lepidla, lepidla na kámen a různé podlahoviny, lepidla na tapety či lepidla v tubě, která jsou na bázi epoxidu, disperze či cementu. Lepidla vynikají různými zajímavými vlastnosti jako je například vysoká počáteční lepivost, odolnost vůči vodě a mrazu, vysoká přilnavost a pevnost v tahu, vynikající adheze atd. Není lepidlo jako lepidlo! Výběr vhodného lepidla je důležité nepodceňovat, protože tento faktor zásadně rozhoduje o tom, zda přilepený materiál vydrží. Důležité je zvolit správný typ tak, aby byla garantována stálost a kvalita na mnoho let. Při lepení materiálu musí lepicí malta či lepidlo splňovat požadavky na spolehlivou přídržnost, a to zda jde o stěny nebo podlahy, interiéry nebo exteriér, obytné budovy či průmyslové stavby apod.

     Nezbytností pro konstrukci jednoho z typů posuvných dveří jsou stavební pouzdra, která se instalují všude tam, kde klasická kolejnice umožňující pohyb posuvných dveří podél stěny není technicky možná, nepůsobila by dobře na pohled, nebo z jakéhokoliv důvodu nepřipadá v úvahu. Jednoduchý a přitom v podstatě geniální mechanismus, pozinkovaný profilovaný plech, kuličková ložiska potažené nylonem, nosnost neuvěřitelných 80kg a nastavitelné zarážky, vhodné pro instalaci do standardního zdiva i do sádrokartonové příčky. V nabídce naleznete řadu stavebních pouzder pro posuvné dveře, která jsou jednokřídlá a nabízí různé tloušťky dokončené příčky. Stavební pouzdra jsou vysoce kvalitní posuvné dveře, vhodné do komerčních i obytných prostorů.

 

     Zateplení domů se stalo za poslední roky nutností a není divu, že výrobci přicházejí stále s novějšími a lepšími alternativami, které dostatečně ochrání naše domovy. Hlavními důvody, proč zateplovat, jsou snížení tepelných ztrát v zimě, ochrana interiéru před zvýšenou tepelnou zátěží v létě, jakož i lepší ochrana konstrukce budovy. Zateplení fasády spolu s výměnou oken patří v tomto směru k velmi účinným opatřením, pomocí kterých dosáhnete zdravé prostředí a příjemnou tepelnou pohodu v interiéru bez vysokých nákladů na vytápění či chlazení. Tradiční izolanty, jakými jsou polystyren či minerální vata, mají stále lepší vlastnosti, na trhu přibývají nové pěnové izolace a do popředí se dostávají i alternativní přírodní materiály jako dřevovláknitá izolace apod. Při výběru té správné izolace na zateplení domu je třeba znát tepelně-izolační, ale i další vlastnosti materiálu, ze kterého je vyrobena, protože každá stavba je individuální a má specifické požadavky. Výběr tak nelze zcela zobecnit. K zásadním tepelně-izolačním parametrům patří součinitel tepelné vodivosti (λ), který je definován jako výkon (teplo za jednotku času), který projde každým čtvercovým metrem desky hrubé 1 m, přičemž jedna strana má teplotu o 1 K vyšší než druhá. Nižší hodnoty přitom znamenají lepší tepelně-izolační vlastnosti, díky čemuž postačí k dosažení normou požadovaných parametrů menší tloušťka daného materiálu. K dalším vlastnostem, které jsou podstatné zejména při letním prohřívání, patří objemová hmotnost a měrná tepelná kapacita - od nich závisí schopnost materiálu akumulovat teplo. V naší nabídce tepelných izolací naleznete širokou škálu kvalitních materiálů jako je například extrudovaný polystyren, kročejová izolace podlah (vlna), PIR nadkrokevní izolace, podlahový polystyren, fasádní polystyreny, tepelné izolace pro šikmé a vegetační střechy, tepelné izolace pro větrané fasády či řadu doplňků jako jsou například ukončovací lišty pro zateplovací systémy aj.

     Tmely, lepidla, chemické kotvy či silikony jsou v dnešním moderním stavebnictvím velmi potřebné a funkční prostředky, které vám výrazně usnadní a napomůžou ke kvalitnímu spojení, utěsnění nebo přilepení různých druhů materiálů. V naší nabídce naleznete široký výběr lepicího materiálu jako je akrylový tmel, chemické kotvy, lepidla v tubě, MS polymery, parketové a polyuretanové tmely, sanitární silikony, neutrální silikony, spojovací štuky, těsnící tmely apod.

 

Jedná se například o vysoce kvalitní 1-komponentní těsnící tmely, acetátový silikonové tmely, akrylový tmely, bezpráškový tmely, parketový a polyuretanový tmely, sanitární silikony, elastické tmely, epoxidové chemické kotvy, šrouby a hřebíky v tubě, chemické kotvy bez styrenu, montážní lepidla, MS polymerové pružné tmely, požárně-odolné tmely, prostředky pro snadné vyhlazovaní tmelů, PU lepidla na opravu a plnění dutých míst, sekundová lepidla, silikony, spojovací štuk či univerzální disperzní lepidla a další.

 

     Hlavní výhodou našeho sortimentu stavebního materiálu je kromě dostupnosti a vysoké kvality, jejich rozsáhlý výběr. Pokud si nevíte s výběrem vhodného stavebního materiálu nevíte rady, neváhejte kontaktovat naše specialisty. Rádi vám poradíme vhodný a cenově výhodný produkt, který splní vaše očekávání. Odborné poradenství je u nás samozřejmostí. Našim klientům garantujeme vysokou kvalitu, a za předpokladu realizace v dohodnutém termínu, včasné předání zakázky klientovi. Navíc díky využití našich služeb či nákupu materiálů u nás, vám nabízíme zdarma náš rozpočtový program stavebních prací, ve kterém si velice snadno můžete vytvářet kalkulace na stavební práce i s cenami materiálů. Dále nabízíme i zapůjčení vhodného nářadí, které budete potřebovat, i možnost vybrat si řemeslníka (realizační firmu) z vašeho regionu. Při využití našich smluvních partnerů jsou ceny řemeslných prací zprůměrovány z celého trhu. Zakoupené stavební materiály expedujeme do 24

ČÍST VÍCEZabalit
Hydroizolační pásky

Pásky slouží k utěsnění a zesílení krytických míst v koupelnách, sprchách a balkonech. V oblasti okenních rámů se používají k zabránění prostupu par.

Kotvení a zalévání

Stavební chemie určená k podlévání ložisek, kotevních desek a patek, jeřábových drah, ocelových konstrukcí, šroubků a hmoždinek.

Křemičitý písek

Nabízíme Vám křemičitý písek té nejvyšší kvality. Písek se používá převážně jako těsnící a posypový materiál do zámkové dlažby. Také najde uplatnění při údržbě a úpravě trávníků.

Fasádní lepidla a stěrkové  hmoty

Stěrky slouží pro vytvoření fasády nebo vytvoření armovací vrsty. Kromě stěrkování a lepení se stěrky používají také k lepení obkladů či kamenů.

Maziva

Maziva pro rychlé mazání, ochranu před vlhkostí a oxidací či solní moze. Díky mazivům můžete ochránit všechny kovové části od elektronářadí po kuličková ložiska.

Montážní pěny

Pěny určené pro vyplňování spár s velkým dilatačním pohybem, objemovou změnu podkladu, minimalizací propustnosti vodní páry. Pěny využijete zejména při montáži oken, zárubní a rámů, aj.

Opravné hmoty

Hmoty pro opravu, renovaci podlah. Zesiluje a stabilizuje problematické podklady a poskytuje jistotu. Používají se na poškozené potěry s výskytem trhlin, na smíšené podklady, na zdvojené podlahy apod.

Penetrační nátěry

Zpevňují a penetrují podkladový nátěr. Speciální hloubkové penetrace jsou vodou ředitelné a umožňují vysoký stupeň kotvení.

Podomítkové profily

Profily pro zpevnění rohů zdí.

Samonivelační stěrky

Samonivelační stěrky se používají pro vyrovnání nerovnostní, tvorbě pevných ploch pokládku. Nabízíme: sádrové samonivelační stěrky, polyuretanové samonivelační stěrky, cementové samonivelační stěrky, pohledové samonivelační stěrky, anhydritové samonivelační stěrky a epoxidové samonivelační stěrky.

 

Spárovací hmoty

Pro lepení a spárovaní spár.

Spojovací materiál

Šroubky, hmoždinky, kotevní patky, patky pilíře, matice, podložky, desky, úhelníky, vruty a další spojovací materiál.

Stavební lepidla

V této kategorii naleznete tenkrovrstvá lepidla na bázi cementu určené pro keramické obklady a dlažby, disperzní lepidla na koberce, pvc nebo linoleum. Také estetické mlaty pro tenké lože a mnoho dalších lepidel.

Tmely, chemické kotvy a silikony

Tmely ke tmelení spár, podlahových lišt, spár mezi zdivem a schodištěm apod. Chemické kotvy pro kotvení ocelových konstrukcí, obyčejné kotvení, cihel. Silikony pro vyhlazení, utěsnění a finální úpravy.

Soklové lišty

 

Soklové lišty