Podlahy

Při volbě podlahové krytiny je vždy nutné zvolit vhodný materiál a dekor, aby podlaha dotvořila krásu vašeho interiéru a i po letech dobře sloužila.
V naší nabídce naleznete mnoho typů podlahových krytin, které zajisté splní vaše požadavky. Dnes velmi populární vinylové podlahy zaujmou svým měkkým nášlapem, tlumícími vlastnostmi (hluk) a nenáročností na údržbu. Pokud do svého interiéru chcete vnést nádech přírody, budou pro vás vhodné dřevěné podlahy, které se vyznačují dlouhou životnostní. Laminátové podlahy uspokojí všechny, kteří hledají kvalitu za rozumnou cenu. Pokud raději vsadíte na klasiku, podívejte se také do naší nabídky koberců. Nedílnou součástí podlah jsou podložky pod podlahu, které prodlužují jejich životnost a vyrovnávají nerovnosti podlahy. Speciální sekcí pro náročné zákazníky jsou lité, anhydritové a teracco podlahy. Ke všem krytinám nabízíme konzultaci s našimi odborníky i realizaci pokládky.

 

ČÍST VÍCEZabalit
Vinylové podlahy

V současné době jsou vinylové podlahy nejprodávanější a při výběru v mnoha případech vítězí nad ostatními typy. Vinylové podlahy mají mnoho pozitivních vlastností jako odolnost, příjemný došlap, tlumící vlastnosti (tlumí hluk), odolnost vůči vlhkosti a jsou vhodné i pro podlahové vytápění.

Cemflow lité podlahy

Litá cementová podlaha CEMFLOW je díky svým kladům velice oblíbenou a v dnešní době nejvíce používanou litou cementovou podlahou, a to zejména v místech, kde je vyšší vlhkost (prádelny, sklepy, umývárny, sauny, vnitřní bazény atd.) Naše firma se zaměřuje na realizace a dodávky nejkvalitnějších litých cementových podlah CEMFLOW od předních výrobců betonu jako je Českomoravský beton nebo MFC - Morfico.

Laminátové plovoucí podlahy

Laminátové plovoucí podlahy jsou téměř klasikou na trhu podlahových krytin. Její základ je nosná deska (MDF, HDF) a na ní povrchová vrstva s dekorem, která podlaze dodává vzhled a odolnost. Pokládka není složitá a díky zámkovým spojům (bez lepení) zaručuje snadnou a rychlou montáž. Při výběru je také nutné zvážit parametr třídy zátěže, která vás informuje o tvrdosti, odolnosti a konkrétních místnostech pokládky. Je určená výrobcem.

Epoxidové podlahy

Lité epoxidové podlahy jsou odolná vůči mechanickému poškození, vodotěsné a bezespárové. Jsou vhodná především do průmyslových prostorů, ale používají se i do obytných prostorů. Jsou dostupné v široké škále barev.

 

Ochrana a ošetření betonových podlah a cementových pov

Údržba cementových podlah závisí na tom, jak silně je zatěžována, jak silně je znečištěná – tedy jaké je její chemické a mechanické zatížení. Samozřejmě také záleží na to, v jakém typu stavby se podlaha nachází, jinak se bude čistit podlaha v domě, jinak podlaha ve skladě.

Koberce

Snadná manipulace, odolnost, bohatá škála barev a vzorů, jednoduchá pokládka to jsou jedny z mnoha výhod stále velmi používaných koberců. Stejně jako u ostatních podlahových krytin je potřeba u výběru zohlednit třídu zátěže. Současným hitem jsou kobercové čtverce, které se pomoci lepidla či oboustranné pásky fixují k podlaze.

Podložky pod podlahy

Pod téměř všechny typy podlah patří podložky pod podlahu. Hlavní úlohou těchto podložek je tlumit hluk způsobený chůzí po podlaze (kročejový hluk), vyrovnání drobných nerovností podkladu a zvyšovat vodivost tepla při podlahovém vytápění. Na našem trhu je mnoho podložek a není vždy snadné se v nich zorientovat.

Podlahové doplňky

Pro snadnou pokládku podlah jsme do našeho sortimentu zařadili několik pomůcek a doplňků. Ke každé podlaze budete také potřebovat soklové lišty, které dokonale zakončí vaši podlahu. Pokud zároveň chcete skrýt případnou kabeláž oceníte soklové lišty na kabely. Pro zakrytí a vyrovnání spár mezi rozdílnými podlahami dokonale poslouží podlahové přechodové lišty.

Anhydritové podlahy

Anhydritové lité podlahy jsou vyspělým nástupcem klasických betonových podlah. Hodí se jak do rodinných a bytových objektů tak pro průmyslové objekty. Tento typ podlahy má mnoho výhod jako tvrdost, tuhost, rychlost pokládky, vysoká rovinatost, není třeba dilatačních spár aj.Proč zvolit litou anhydritovou podlahu právě od nás ? Anhydritové lité podlahy představují novou generaci podlahových litých samonivelačních hmot, které jsou pro své klady velice oblíbené a v dnešní době nejvíce využívanými podlahami, kdy je jejich výroba v plném proudu. Anhydritová podlaha je vysoce kvalitní podlahová plocha, která tvoří základ pro ostatní podlahové krytiny. Naše firma se zaměřuje na realizace a dodávky vysoce kvalitních litých anhydritových podlah od předních výrobců betonu jako je Českomoravský beton nebo MFC – Morfico. Při své práci využíváme nejvyspělejších technologií a normovaných postupů při práci, což nám umožňuje vytvářet naprosto rovné lité podlahy, které mají skutečně vynikající výhřevnost a uspokojí i toho nejnáročnějšího zákazníka. Pojďme se nyní podívat na důvody, proč by právě pro vás mohla být tato anhydritová podlaha tou správnou volbou.

Co je anhydritová litá podlaha ?

Anhydritová litá podlaha je samonivelační litý potěr (směs) a jak již samotný název napovídá, jednou z hlavních složek při výrobě této podlahy je anhydrit. Z ostatních frakcí jmenujme písek se zrnem od 0 do 4 mm a vodu. Dalšími látkami jsou různé nespecifikované chemické sloučeniny nápomocné k lepšímu roztečení směsi. Jen pro orientaci, 1 m³ anhydritové lité podlahy v suchém stavu má hmotnost zhruba 2 100 kg, přičemž v mokrém se tíha zvyšuje, a to na cca 2400 kg. Složení anhydritové lité podlahy je následující:

  • speciální anhydritové pojivo - 800 kg/m³, 
  • písek o frakci 0 až 4 mm - 1300 kg/m³, 
  • voda - 300 l/m³,
  •  chemické sloučeniny - 10 l/m³,

Anhydrit se člení na tři druhy. Nejčastěji jde o termický anhydrit. Ten se vyrábí tepelným zpracováním energosádrovce. Druhým typem je syntetický anhydrit, který představuje vedlejší produkt při vyrábění kyseliny. Jinak lze najít čistě přírodní anhydrit, nicméně jeho množství je minimální.Množství anhydritu je dáno požadovanou třídou pevnosti, které lze rozdělit do tří pevnostních  skupin:

  • Anhydrit AE 20 , FE 20 , CF 20 - C20 
  • Anhydrit AE 25 , FE 25 , CF 25 - C25 
  • Anhydrit AE 30 , FE 30 , CF 30 - C30 

Maximální pevnost anhydritové lité podlahy

 Anhydritová podlahová plocha, jejímž základem je anhydrit, se vyznačuje maximální pevností. Při vzniku totiž nedochází při reakci s vodou k jejímu smršťování. U betonových podlah majících ve směsi betonové pojivo právě ke změně celkového objemu v důsledku smršťování dochází, což vede mnohdy k velkým problémům s konzistencí směsi a následnou pevností. Ta je bohužel minimalizována. U anhydritové směsi nic z tohoto nehrozí. Minimální tloušťka anhydritové lité podlahy

 U anhydritových litých podlah se setkáváme také s minimální konstrukční tloušťkou. Pochopitelně je tak zapotřebí menšího množství materiálu, což vede logicky k finanční i časové úspoře při realizaci.

 U anhydritové lité podlahy lze jednoduše dosáhnout rovného podkladu

Anhydritová litá podlaha má výborné samonivelační vlastnosti. Po vyrovnání podkladové vrstvy, již nejčastěji tvoří polystyren, minerální vata nebo OSB desky, se anhydritová litá směs dokáže přizpůsobit a povrch je naprosto přesně vodorovný s rovinností ± 2 mm / 2m. Anhydritová litá podlaha je optimální pro podlahové vytápěníAnhydritová litá podlaha je díky tenké vrstvě doporučována pro podlahové vytápění interiéru. Anhydritové lité podlahy obecně nabízejí až o 15 % lepší tepelnou vodivost ve srovnání s betonovými podlahami. Teplo rychle prostupuje nahoru a zahřívá finální podklad. Vynikající použití je anhydritová litá podlaha například s dlažbou nebo s vinylem i jinými materiály. U anhydritových litých podlah zapomeňte na spáry a nerovnostiU klasických betonových podkladů jsou na první pohled patrné spáry mezi jednotlivými místnostmi. Přechody je možné spatřit letmým pohledem a mohou činit problémy i při pozdějším pokládání finálního povrchu. Stejně tak je tomu u nerovností. Technologie lití anhydritových podlah je úplně jiná a povrch bude zcela hladký. Až 600 m lze bez problémů pokrýt litou anhydritovou podlahou beze švů.Existují i nevýhody anhydritových podlah?Jedna se najde. V momentu kdy bude na anhydritovém povrchu stát delší dobu voda, dochází k jeho měknutí a degradaci. Jestliže ale vlhkost dostanete z podkladu pryč, nic se nestane a svou pevnost získá rychle zpět. Potíže mohou tedy nastat při havárii vody, jinak se s největší pravděpodobností nemůže nic stát. Anhydritové lité podlahy jsou určeny vyloženě do interiéru. Může se jednat jak o malé rodinné domky, tak i o průmyslové stavby, v nichž je zapotřebí lití podlah velkoplošného charakteru. Jestliže potřebujete podlahu v zahradním posezení anebo někde jinde ve venkovníchprostorách, volte raději klasické cementové lité podlahy. Tady se anhydrit nehodí. Jaké mají využití anhydritové lité podlahy v praxi ?Lité anhydritové podlahy lze podle třídy pevnosti použít jako součást souvrství podlah, na vyrovnávající vrstvy podlah při rekonstrukcích objektů, na zalití podlahového topení. Využití naleznou v místech jako jsou rodinné domy, bytové jednotky, školy, jídelny, sportovní haly, kanceláře, obchody a podobně. Hodí se téměř pro všechny typy finálních nášlapných vrstev bez nutnosti dodatečného stěrkování. Jedná se například o plovoucí laminátové, dřevěné a vinylové podlahy, dlažbu nebo koberce.Výjimkou mohou být lepené podlahové krytiny nebo tenkovrstvé lité stěrky, které vyžadují vyšší rovinnost a hladkost a je nutné aplikovat litou samonivelační stěrku, kterou je také možno na našem e-shopu zakoupit. 

 

Úspora času a nákladů díky litým anhydritovým podlahám  ? Ano, lité anhydritové podlahy jsou vynikající volbou a to z důvodu rychlosti realizace lití a tím i značné úspory nákladů a času. Za den je možné vylít plochu až 1000 m2. Další úsporou jsou náklady, kdy není nutné vyztužování kary sítěmi nebo případného dodatečné stěrkování. Po vylití anhydritové podlahy zůstane dokonale rovná podlaha s rovinností ± 2 mm / 2m. Na stavbě navíc není potřebná voda ani proud, takže v konečném součtu všem úspor se můžete těšit na opravdu zajímavou cenu a velmi krátký čas realizace. Po vylití anhydritové podlahy na stavbě nezůstává žádný zbytkový materiál a nepořádek. Namíchaná směs v konzistenci a kvalitě připravené přímo pro pokládku se na stavbu dopraví v tekuté podobě autodomíchavači a přečerpává se hadicemi pomocí šnekového čerpadla, což zaručí velmi šetrnou a čistou práci. Pokud tedy stavba obsahuje již dokončené stavební práce, není třeba se obávat jejich poškození.      Pokud jste se rozhodli pro realizaci a zajímá vás kalkulace vaší zakázky, napište našim odborníkům nebo vyplňte nezávaznou kalkulaci, kdy vás budeme kontaktovat a vše s vámi podrobně probere. (Cena se odvozuje od množství a typu použitého materiálu na jeho zalití, přípravě podkladu apod.) Neváhejte náš kontaktovat, naši specialisté vám rádi poradí vhodný a cenově výhodný produkt, který splní vaše očekávání. Odborné poradenství je u nás samozřejmostí. Našim klientům garantujeme vysokou kvalitu, a za předpokladu realizace v dohodnutém termínu, včasné předání zakázky klientovi. Navíc díky využití našich služeb či nákupu materiálů u nás, vám nabízíme zdarma náš rozpočtový program stavebních prací, ve kterém si velice snadno můžete vytvářet kalkulace na stavební práce i s cenami materiálů. Dále nabízíme i zapůjčení vhodného nářadí, které budete potřebovat, i možnost vybrat si řemeslníka (realizační firmu) z vašeho regionu. Při využití našich smluvních partnerů jsou ceny řemeslných prací zprůměrovány z celého trhu. Zakoupené lité anhydritové podlahy expedujeme do 24 hodin. Při větších odběrech litých anhydritových podlah poskytujeme množstevní slevu.

Polyuretanové (PU) lité podlahy

Lité podlahy se v posledních letech těší velké oblibě. Používají se jak v průmyslových, tak komerčních prostorách i bytech. Hlavím rysem těchto podlah je tedy univerzální použití. Dalšími pozitivy jsou hygienické a konstrukční vlastnosti (tlouštka, vodivost tepla, bezspárovost).

Lité terrazzo

Lité terraco jsou betonové směsy s příměsí kamene a barviv. Výsledná směs přejímá pozitivní i negativní vlastnosti přírodního kamene jako je nejednotnost, vlasové trhlinky, dírky apod. Na kvalitě terraca však nemají vliv a v čase se tyto drobné výrobní vady ztratí.

Soklové lišty

 

Soklové lišty