Linoleum

Linoleum

Při výběru podlahové krytiny by měl každý zohlednit, aby podlaha byla co nejpříjemnější, neklouzavá a vkusná, protože je nápadnou součástí vašeho interiérového obydlí. Její barevnost a vzory výrazně ovlivňují rysy prostoru. Podlaha je navíc neustále namáhána, takže není dobré její kvalitu i výběr podceňovat. I když image linolea utrpěla v době socialismu těžkou újmu, dnes je tomu právě naopak. Svými vlastnostmi přesvědčuje, že je velmi kvalitním přírodním materiálem.

Základními surovinami pro jeho výrobu jsou lněný olej, pryskyřice, korek, vápencový a dřevěný prášek a barevné pigmenty, které se za tepla nanášejí na podklad z juty. Díky tomuto složení má linoleum vysokou životnost, cca 30- 50 let. Pro zachování dlouhé životnosti je však zapotřebí o linoleum patřičně pečovat.  Odpad vznikající při výrobě se dá recyklovat a samotné linoleum je biologicky odbouratelné. Jeho bakteriostatické vlastnosti brání růstu mikroorganismů. Díky této úpravě se linoleum stává antistatický, takže se snadno udržuje bez prachu a proto nezpůsobuje problémy alergikům. Suroviny, ze kterých je linoleum vyráběno zaručují vynikající zvukově-izolační a tepelně-izolační vlastnosti, které jakoby ho předurčovaly hlavně na pokládku v dětských pokojích a ložnicích. Dobře odolává tlaku zatížením a dokonce i ohni, takže mu nehrozí ani propálení cigaretou. Linoleum je vhodné i do kancelářských prostor, jeho výbornou odolnost neporazí ani kolečka kancelářských židlí, či pohyblivého nábytku. Linoleum je vhodné i pro instalaci podlahového topení.

     Pojďme si nyní vysvětlit výhody i nevýhody linolea, které vám usnadní rozhodování při výběru vhodné podlahové krytiny. To, do jakých prostorů se konkrétní druh linolea hodí, se dozvíme z piktogramů a stupni zatížení, které se nacházejí na originálním balení výrobku. Důležitá je i samozřejmě i tloušťka materiálu. Některé jeho typy dosahují až tloušťku 4 mm, ale pro prostor, jakými jsou naše obydlí, klidně postačí tloušťka 2 - 2,5 mm, kterou doporučují odborníci. K nevýhodám linolea patří jeho přílišná tvrdost, která mírně komplikuje jeho řezání při pokládání. Je to porézní materiál, což znamená, že ho třeba pravidelně ošetřovat pastováním či voskováním, v opačném případě ztrácí lesk a vysychá. Podobně jako korek, i linoleum působením světla ztrácí na své původní barevnosti- žloutne a postupně tmavne. Je proto nevhodné na plochy, kam dopadá přímé sluneční záření. Běžně se nečistoty z něj odstraňují nasucho, skvrny lze přetřít vlhkým hadrem. Rozhodně na jeho čištění nepoužívejte alkalické (mýdlové) čisticí přípravky, které povrch linolea poškozují.

   Linolea mají poměrně přístupné pořizovací ceny, dodávají se ve formě pásů širokých 2 m nebo dlaždic o rozměrech cca 50 x 50 cm. V našem sortimentu linolea si velmi rychle vybere, protože jeho nabídka vzorů a barev je skutečně neuvěřitelně pestrá. Široký výběr linolea odebíráme pouze od renomovaných výrobců. Hlavní výhodou našeho sortimentu linolea je kromě dostupnosti a vysoké kvality, jejich rozsáhlý výběr. Pokud si nevíte s výběrem vhodného linolea rady, neváhejte kontaktovat naše specialisty. Rádi vám poradíme vhodný a cenově výhodný produkt, který splní vaše očekávání. Odborné poradenství je u nás samozřejmostí. Našim klientům garantujeme vysokou kvalitu, a za předpokladu realizace v dohodnutém termínu, včasné předání zakázky klientovi. Navíc díky využití našich služeb či nákupu materiálů u nás, vám nabízíme zdarma náš rozpočtový program stavebních prací, ve kterém si velice snadno můžete vytvářet kalkulace na stavební práce i s cenami materiálů. Dále nabízíme i zapůjčení vhodného nářadí, které budete potřebovat, i možnost vybrat si řemeslníka (realizační firmu) z vašeho regionu. Při využití našich smluvních partnerů jsou ceny řemeslných prací zprůměrovány z celého trhu. Zakoupené linolea expedujeme do 24 hodin. Při větších odběrech linolea poskytujeme množstevní slevu.

ČÍST VÍCEZabalit
Zobrazit:
Hledat v kategoriiHledat
Kde hledat:
Řadit dle:0 produktů
Nebyly nalezeny žádné produkty. Zkuste změnit kritéria hledání.

Soklové lišty

 

Soklové lišty