Koberce

Koberce

Snadná manipulace, odolnost, bohatá škála barev a vzorů, jednoduchá pokládka, to jsou jedny z mnoha výhod stále velmi používaných koberců. Stejně jako u ostatních podlahových krytin je potřeba u výběru zohlednit třídu zátěže a dodržet zásady, které platí při dlouhodobých investicích - koupit nejvyšší kvalitu, jakou jen dovolí rozpočet. Určitě se však vyplatí získat co nejvíce informací. Kvalita koberce závisí především na jeho konstrukci a materiálů, z jakých je vyroben. Kvalitní koberec však nemusí být jen ten nejdražší. Cena závisí na výrobní technologii a materiálu - nejdražší jsou přirozeně ručně zpracované přírodní materiály, kvalitní však může být i strojový koberec a umělá vlákna. Nejdůležitější je správně sladit způsob používání a druh koberce. Koberec může být jedním z hlavních designových prvků našeho bytu, při koupi se tedy vyplatí zvážit následující hlediska. Můžeme si vybírat podle barvy, vzoru, tvaru a délky vlasu, resp. měli bychom brát v úvahu i to, do které místnosti chceme koberec položit.

Při výběru barvy koberce můžeme mít na zřeteli naše oblíbené barvy a vybrat si koberec, který harmonizuje s barvami interiéru, nebo naopak zvolit koberec, který s nimi vytváří ostrý kontrast a přímo "vyskakuje" z prostoru. Jak je známo, barvy ovlivňují naši náladu a každodenní život. Pastelové barvy vyzařují harmonii a klid, než to pestré koberce v živých barvách nás naopak inspirují a nabíjejí energií. Koberec s nápadným vzorem v živých barvách dokáže zlomit jednotvárnost pokoje, k již existujícím kobercům s velkými motivy však zvolme raději decentnější, byť jednobarevný koberec. Dnešní nabídka koberců je velmi bohatá: velmi oblíbené jsou koberce s moderními liniemi, nadčasové klasické vzory, květinové motivy, pruhované či kruhové vzory. Koberce jsou dnes dostupné v různých rozměrech a když prostor dopředu nezaměříme, může nás věru překvapit, že rozměry koberce přece jen nebudou pasovat. Abychom si mohli vybrat nejideálnější rozměr, dopředu změřme nábytek či plánované místo koberce. Koberec se velmi hodí, pokud například v obývacím pokoji je pod konferenční stolkem, nebo spojuje sedačku s křesly. V jídelně je důležité, aby jeho rozměry byly v souladu s jídelní soupravou. V ložnici ho zas můžeme položit k posteli. Když jde o tvar koberce, většinou nám první přijde na mysl obdélník, dnešní výběr je však už bohatší. Můžeme zvolit například koberec čtvercového tvaru a velmi oblíbené jsou také kruhové koberce, které vnášejí dynamiku do moderního interiéru. Vyplatí se brát v úvahu výšku vlasu - do obývacího pokoje a ložnice si můžeme vybrat koberec s měkkým, dlouhým vlasem, na chodbu, do předsíně či jídelny naopak zvolme koberec s kratším vlasem.

Pokud si ale stále nevíte s výběrem vhodného koberce rady, neváhejte kontaktovat naše specialisty. Rádi vám poradíme vhodný a cenově výhodný produkt, který splní vaše očekávání. Odborné poradenství je u nás samozřejmostí. Našim klientům garantujeme vysokou kvalitu, a za předpokladu realizace pokládky v dohodnutém termínu, včasné předání zakázky klientovi. Navíc díky využití našich služeb či nákupu materiálů u nás, vám nabízíme zdarma náš rozpočtový program stavebních prací, ve kterém si velice snadno můžete vytvářet kalkulace na stavební práce i s cenami materiálů. Dále nabízíme i zapůjčení vhodného nářadí, které budete potřebovat k montáži koberců a kobercových čtverců , i možnost vybrat si řemeslníka (realizační firmu) z vašeho regionu pro montáž koberců. Při využití našich smluvních partnerů jsou ceny řemeslných prací na montáž koberců zprůměrovány z celého trhu. Zakoupené koberce a nebo kobercových čtverců expedujeme do 24 hodin. Při větších odběrech koberců poskytujeme množstevní slevu.

 

 

ČÍST VÍCEZabalit
Zobrazit:
Hledat v kategoriiHledat
Kde hledat:
Řadit dle:0 produktů
Nebyly nalezeny žádné produkty. Zkuste změnit kritéria hledání.

Soklové lišty

 

Soklové lišty