Kotvení fasád (talířové hmoždinky)

Kotvení fasád (talířové hmoždinky) – realizace (ceník stavebních prací)

Z jakých důvodu je důležité kotvení fasády a proč zvolit realizaci právě od nás ?

Chystáte se zateplovat váš dům či třeba chalupu a přišla na řadu část, která se nazývá kotvení tepelného izolantu ? Naše firma se zabývá kompletní dodávkou materialu pro realizací fasád. Rádi bychom vám v této kategorii nabídli naše služby v oblasti kotvení tepelných izolantů k obvodové stěně. Zaměřujeme se i na dodávky vysoce kvalitních talířových hmoždinek od předních výrobců jako je například Isover, DCD ideal, Den Braven aj., čili vám materiál umíme nejen prodat, ale nabídnout odbornou pomoc při instalaci. V nabídce naleznete realizace veškerých potřebných kroků pro dokončení výsledného kotvení fasády. Jedná se o kotvení a zatloukaní hmoždinek do minerální vaty nebo polystyrenu, montáž polystyrenových či minerálních zátek atd. Fasáda je vizitkou celého domu, protože vytváří první estetický dojem a prozrazuje však hodně i o komfortu, který interiér poskytuje. Její funkci určuje především správné zateplení. Správná instalace a výběr materiálu přinese v konečném výsledku zateplené fasády svému uživateli řadu výhod v podobě dlouhé životnosti a úspory financí spojenými se správně ukotvenou a odizolovanou fasádou, kde nevznikají tepelné mosty. Kotvení fasády je zapotřebí, aby uspokojivě plnila hned z několik důležitých funkcí, kterými jsou například stálý přítlak izolačních desek polystyrenu na lepící tmelovou hmotu a tím i zamezení zvedání izolačních desek od podkladu. Kotvení izolantu dále výrazně zabraňuje případnému skluzu zatížení izolačních desek. Díky tomu jsou izolační desky pevně zafixovány proti pohybu do stran. Druh, počet, délka kotvení a rozmístění rozpěrek v ploše desek tepelné izolace a v místě jejich spojení se určuje v projektové nebo stavební dokumentaci v souladu se specifikací ETICS. Při instalaci kotvení je důležité postupovat dle technologických předpisů od výrobce systému a důkladně kontrolovat průběh kvality během realizace, aby se předešlo chybným krokům. Naši řemeslníci jsou plně kvalifikovaní a při své práci vždy dbají na správné postupy, aby výsledné dílo bylo pokaždé vysoce kvalitní.

Jak probíhá postup instalace kotvení fasády (talířovými hmoždinkami)    

Samotná montáž zatloukacích talířových hmoždinek není nijak složitá. Podstatné je, aby před osazováním talířových hmoždinek byla dodržená technologická přestávka a tmelové lepidlo mělo tak dostatečný prostor pro úplně vytuhnutí. Velikost zatloukacích hmoždinek se vybírají podle požadované kotvící hloubky. V případě, že není zhotoven kotevní návrh od projektanta nebo jiné odborně znalé osoby je doporučováno zatloukací hmoždinky upevňovat minimálně 6 kusů hmoždinek na 1 m2 tepelné izolace. Abychom se vyvarovali tepelným mostům, je zapotřebí použít ke kotvení zatloukacích hmoždinek vhodného typu jako například do plné cihly hmoždinky s kovovým trnem atd. Dále kotvit hmoždinky takzvanou zápustnou montáží. Fasádní hmoždinky osazujeme vždy až po úplném vyschnutí lepícího tmelu. Kotevní hmoždinku osadíme do dopředu navrtané díry, vsuneme kotvu do otvoru a následně hmoždinku s trnem zatlučeme. Postupy, způsob montáže, délku a druh trnu musí posoudit statik, záleží totiž na více faktorech jako například výška stavby, typ zdiva, umístění stavby, hmotnost tepelné izolace, povětrnostní podmínky atd. 

      Pokud se tedy chystáte zateplovat váš dům a nejste si jisti s výběrem vhodných hmoždinek a potřebujete odbornou pomoc při realizaci, neváhejte kontaktovat naše specialisty. Rádi vám poradíme vhodný a cenově výhodný produkt, který splní vaše očekávání. Našim klientům garantujeme vysokou kvalitu realizace pod ochranou zkušených řemeslníků a v dohodnutém termínu, včasné předání zakázky klientovi. Odborné poradenství, které je u nás samozřejmostí. Navíc díky využití našich služeb či nákupu materiálů u nás, vám nabízíme zdarma náš rozpočtový program stavebních prací, ve kterém si velice snadno můžete vytvářet kalkulace na stavební práce i s cenami materiálů. Dále nabízíme i zapůjčení vhodného nářadí, které budete potřebovat, i možnost vybrat si řemeslníka (realizační firmu) z vašeho regionu, kdy jsou ceny řemeslných prací zprůměrovány z celého trhu. Zakoupené zátky či talířové hmoždinky expedujeme do 24 hodin. Při větších odběrech talířových hmoždinek či zátek poskytujeme množstevní slevu.

ČÍST VÍCEZabalit
Zobrazit:
Hledat v kategoriiHledat
Kde hledat:
Řadit dle:8 produktů

Soklové lišty

 

Soklové lišty