Anhydritová litá podlaha FE 20 - Litý anhydritový potěr Alfa

Anhydritová litá podlaha FE 20 - Litý anhydritový potěr Alfa
Anhydritová litá podlaha FE 20 - Litý anhydritový potěr Alfa
Anhydritová litá podlaha FE 20 - Litý anhydritový potěr Alfa
Anhydritová litá podlaha FE 20 - Litý anhydritový potěr Alfa
Anhydritová litá podlaha FE 20 - Litý anhydritový potěr Alfa
Anhydritová litá podlaha FE 20 - Litý anhydritový potěr Alfa
Anhydritová litá podlaha FE 20 - Litý anhydritový potěr Alfa
7 836,40 Kč s DPH za 1 m³
6 476,36 Kč bez DPH
Kalkulačka spotřeby
Plocha: m2 Tloušťka potěru: Objem potěru: 0 m3
Cena celkem
bez DPH
Koupit
Dostupnost:
Běžně do 3 prac. dnů
Odběr v násobcích:0,1 m³
KódTBG-AN-294
Záruka24 měsíců
Zákazníci k tomuto zboží kupují
1
Lití anhydritové podlahy
145,60 Kč130,00 Kč bez DPH
2
Pronájem dieselového čerpadla na lité anhydritove směsi, včetně obsluhy, přistavení, čerpání
Běžně do 3 prac. dnů
2 165,90 Kč1 790,00 Kč bez DPH
Zatím nebylo hodnoceno
PopisTechnické parametryPodrobnosti

Nechte si dodat anhydritové lité podlahy od profesionálů. Zaměření i odborné poradenství je u nás samozřejmostí.

Anhyment

Základní vlastností podlahové konstrukce je rovinatost a pevnost. Dlažba, parkety, laminátová podlaha, koberec, PVC, ... – všechny tyto povrchy vyžadují perfektně rovný a pevný podklad. Litý samonivelační potěr Anhyment tyto požadavky splňuje. Tvoří roznášecí desku podlahové konstrukce s rovinatostí povrchu 2mm na 2m. Přímo na jeho povrch se aplikují téměř všechny nášlapné vrstvy.
Zvolte si sami vhodný typ Anhymentu – na bázi anhydritu, nebo na bázi alfa sádry.

Anhydritový potěr je směs složená ze síranu vápenatého (anhydritu), plniva ve formě písku, plastifikátoru, dalších přísad a vody. Jedná se o moderní technologii, která je díky své tepelné vodivosti skvělou volbou pro spojení s podlahovým vytápěním. Mezi největšího konkurenta patří litý cementový potěr. Pro každou stavbu je zapotřebí navrhovat litou podlahu individuálně a tak se nedá říct, jaká metoda je lepší. Obě totiž mají své výhody i nevýhody a hodí se do jiných situací.

Výhody anhydritových podlah

Mezi největší výhody použití litých anhydritových podlah patří jeho velmi rychlá instalace oproti jiným způsobům. Po vylití anhydritu se může po podlaze chodit již po 24 hodinách a zhruba do týdne je možné podlahu částečně zatěžovat, velice záleží na teplotě a vlhkosti v místnosti. Touto metodou lze dosáhnout ideální rovné podlahy s minimální odchylkou - pouhé 2 milimetry, takový podklad je nejvhodnější pro okamžitou pokládku plovoucí podlahy. Pokud jste náročnější a zvolíte vinylovou lepenu podlahu, tak v tomto případě náklady na přípravu podkladu budou minimální a samonivelační stěrka, která je nezbytně nutná a bude litá pouze do 3mm - doporučujeme samonivelační stěrku profi CODEX FM10, tímto se dá výrazně ušetřit. Pokud zvolíte laminátovou plovoucí podlahu  a nebo dřevěnou plovoucí podlahu, není nutné povrch vyrovnávat samonivelačními stěrkami. Anhydritové podlahy jsou také vhodné pro pokládání koberců, lepených dřevěných a nebo laminátových podlah, parket atd. Lité anhydritové podlahy nepotřebují výztuž, jelikož se prostorově nedeformují a zároveň nejsou náchylné na praskliny. Anhydrit se po vyschnutí nesmršťuje a nemusejí se tedy používat dilatační spáry pokud se bude jednat o lití podlahy do 7x7 běžných metrů v kuse. Anhydritová směs skvěle zatéká a vede teplo a díky tomu se stává skvělou volbou pro spojení s podlahovým vytápěním. Anhydritový potěr může být tenčí, což je vhodné pro rekonstrukce podlah ve starších budovách, jelikož celou konstrukci tolik nezatíží. Instalace není náročná a náklady mohou být mnohem levnější než u jiných potěrů.

Poptejte u nás vylití anhydritové podlahy - rádi vám poradíme!
Cenovou nabídku vám vytvoříme na míru a navrhneme i skladbu podlahy. Zajištujeme 100% servis.

Nevýhody anhydritové podlahy 

Jedinou nevýhodou anhydritového potěru je, že je náchylný na vlhkost. Nemusíte se však obávat, že po vylití vázy s vodou budete muset podlahu rekonstruovat. Anhydrit sice velmi dobře váže vodu a tím ztrácí svou pevnost, ale po vysušení se navrací do normálu. Avšak problém může nastat při dlouhodobém kontaktu s vodou, proto jeho venkovní použití nepřipadá v úvahu. S podlahami z anhydritového potěru se tedy můžeme setkat pouze v interiérech, ale neznamená to, že by se anhydritová podlaha neměla dávat do koupelny. Po ošetření podlahy hydroizolací, což do koupelny doporučujeme použít, anhydritovou podlahu uzavřeme od vlhkosti a nemusíte se bát, že by se mohla poškodit.

Lití anhydritové podlahy  

Směs se připraví přesně na míru v nejbližší betonárce a následně je pomocí auto-domíchávače ještě v kapalném stavu dopravena přímo na stavbu. Druhou možností je vyrobit směs přímo na místě. Litá anhydritová podlaha se aplikuje na oddělovací vrstvě, většinou jsou to tepelné a nebo kročejové izolace. Kolem všech obvodových stěn se nalepí dilatační pásy, které chrání podlahu před trhlinami způsobenými pohybem mezi zdí a podlahou. Také je nutné dodat, že dilatační pás utlumí kročejový hluk z podlahy. Směs se z hadice dále vypouští z co nejmenší výšky přímo na podklad. Podmínkou pro instalaci je teplota, která se musí pohybovat mezi +5°C až 30°C. Během tuhnutí anhydritové podlahy nesmí být v místnosti průvan a na podlahu nesmí dopadat přímé sluneční záření. Po zhruba 1-2 dnech je podlaha pochozí a po 5 dnech je částečně zatížitelná.
Cena  anhydritové podlahy začíná na 250 Kč, ale může se vyšplhat až na 700 Kč. Každý případ se řeší individuálně a cenu ovlivňuje mnoho faktorů. Na stavbě není nutné financovat jeřáby a výtahy, bez kterých se stavby s cementovým potěrem neobejdou.

Vytápění do anhydritové podlahy

Jak již víme, anhydritová podlaha je velmi dobrou kombinací s podlahovým topením. Jelikož je velmi dobře tepelně vodivá a zároveň teplo izoluje. Touto cestou můžete ušetřit až 15 % nákladů na vytápění v porovnání s klasickým topením. Je dokázáno, že když vám jde teplo od nohou může být okolní teplota nižší, ale pocit tepla je stejný. Podlahové topení se řadí do kategorie velkoplošného vytápění. Otopnou plochu tvoří podlaha, ve které jsou umístěny trubice a nebo elektrické otopné kabely, které čím dál jsou ve větší oblibě u investorů. Tyto trubice přivádí teplo do podlahy teplou vodou nebo elektrickým proudem. Z podlahy se teplo uvolňuje sáláním. I přesto, že vrstva anhydritu může být oproti ostatním materiálům velmi tenká, vyhřátí místnosti trvá déle než u normálního topení, ale podlaha vydrží teplá i dlouho po vypnutí.

Porovnání s betonem 

Beton nebo také cementový potěr má velmi podobné fyzikální vlastnosti jako anhydrit. Jeho výhodou je, že může být použit na rozdíl od anhydridu jak na interierové tak i na exteriérové stavby. Betonu totiž vlhkost ani kontakt s vodou nevadí tolik jako tomu je u anhydritu. Do karet hraje cementovému potěru i cena, která může být oproti anhydritu značně menší. Problémem je však doba výstavby, jelikož s betonem se pracuje lépe když je tekutý, ale to znamená že je v něm více vody. To může způsobit smrštění a následné vysychání podlahy, které trvá mnohem déle než u anhydritu. Mezi další nevýhody patří například to, že beton musí být vyztužen, aby se zamezilo vzniku trhlin. Komplikace může taky nastat při zarovnávání podlahy. Cementový potěr také celou konstrukci zatěžuje mnohem víc než anhydrit.

Údržba

O anhydritovou podlahu není potřeba nijak zvlášť pečovat. Není nutné ji kontrolovat ani udržovat. V případě potřeby se může bez problému opravit sanací.

Závěr 

Pro své skvělé vlastnosti se stává litá anhydritová podlaha stále více oblíbeným stavebním materiálem, který se dnes již nevyužívá jen u rodinných domků, ale i ve velkých bytových prostorech. Jestli tedy uvažujete o tom, že vaší podlahu necháte vystavět z anhydritu, určitě se s námi nejdříve poraďte. Kontaktovat nás můžete zde a my s radostí odpovíme na vaše otázky. Jedná se dnes o jednu z nejpoužívanějších metod, takže se určitě nemusíte bát, že uděláte chybu. Anhydritovou podlahu si můžete také objednat i na našem eshopu a doporučujeme použit nás rozpočtový program na stavební práce, který je pro vás zcela zdarma.

Tloušťka anhydritove podlahyLiti anhydritu v tloušťce 40 mm, Liti anhydritu v tloušťce 45 mm, Liti anhydritu v tloušťce 50 mm, Liti anhydritu v tloušťce 55 mm, Liti anhydritu v tloušťce 60 mm, Liti anhydritu v tloušťce 65 mm, Liti anhydritu v tloušťce 70 mm

ANHYMENT FE 20  

Průměr hadic čerpadla   50 mm
Max. výkon čerpadla   cca 15 m3/hod.
(při tloušťce vrstvy 40 mm = 375 m2)
Maximální délka hadic při horizontálním čerpání   200 metrů
Maximální délka hadic při vertikálním čerpání   100 metrů
Pojivo   Alfa sádra
Min. pevnost v tahu po 28 dnech   4 MPa
Min. pevnost v tlaku po 28 dnech   20 MPa

 

 Lité podlahové a speciální směsi

(lité podlahové a speciální směsi jsou namíchány na maltárně a na stavbu se dopravují autodomíchávačem v tekutém stavu, připravené ke zpracování, uvedené ceny jsou včetně dopravy na stavby na území Hl.m. Prahy)

Čerpání litých podlahových a speciálních směsí

Služba čerpání směsí je realizována technikou dceřiné společnosti Pražské betonpumpy a doprava s.r.o. nebo Betonpumy a doprava s.r.o., případně jejich smluvními dodavateli a skládá se z těchto položek:

 

„Přistavení čerpadla“ + “Výkon čerpadla“ + „Přečerpané množství“ + „Ostatní služby“ (pokud jsou takové služby požadovány nebo realizovány).

Mobilní čerpadla / Typ čerpadla

Přistavení čerpadla (Kč)
bez DPH / s DPH

Výkon čerpadla (Kč /15 min.)
bez DPH / s DPH

Přečerpané množství (Kč)/m3
bez DPH / s DPH

BSA 702 D – přípojné dieselové čerpadlo za dodávkový automobil (bez ramene) *

600 / 726

210 / 255

50 / 61

AERONICER® - přípojné dieselové čerpadlo za dodávkový automobil (bez ramene) **

600 / 726

210 / 255

50 / 61

ESTRICH BOY – přípojné dieselové čerpadlo za dodávkový automobil (bez ramene) ***

600 / 726

210 / 255

50 / 61

 

* nutné pro čerpání cementového litého potěru CEMFLOW
** nutné pro čerpání cementových litých pěn (i cementových litých pěn s polystyrenem) PORIMENT
*** nutné pro čerpání anhydritových a alfa sádrových potěrů ANHYMENT

Výhody

  • vynikající rovinatost povrchu
  • velmi rychlá realizace
  • bez použití ocelové výztuže
  • úspora nákladů – bez stěrkování, menší tloušťka potěru (od 30 mm)
  • úspora času a pracovníků
  • úspora elektrické energie a vody na stavbě
  • operativní řešení jednotlivých dodávek
  • bez trvalých a drahých záborů místa
  • bez složitých strojních zařízení na stavbě
  • realizace i v místech s dokončenými okolními prostory

Alternativní produkty
Anhydritové podlahy AE 20 - Litý anhydritový potěr
Běžně do 3 prac. dnů
7 591,10 Kč6 273,64 Kč bez DPH
Anhydritová podlaha AE 25 - Litý anhydritový potěr
Běžně do 3 prac. dnů
7 836,40 Kč6 476,36 Kč bez DPH
Anhydritová podlaha AE 30 - Litý anhydritový potěr
Běžně do 3 prac. dnů
8 081,70 Kč6 679,09 Kč bez DPH
Anhydritová litá podlaha FE 30 - Litý anhydritový potěr Alfa
Běžně do 3 prac. dnů
8 327,00 Kč6 881,82 Kč bez DPH
Anhydritová litá podlaha FE 25 - Litý anhydritový potěr Alfa
Běžně do 3 prac. dnů
8 081,70 Kč6 679,09 Kč bez DPH

Soklové lišty

 

Soklové lišty