Lití anhydritové podlahy, cena práce za m2 bez materiálu

Lití anhydritové podlahy, cena práce za m2 bez materiálu
Lití anhydritové podlahy, cena práce za m2 bez materiálu
Lití anhydritové podlahy, cena práce za m2 bez materiálu
Lití anhydritové podlahy, cena práce za m2 bez materiálu
Lití anhydritové podlahy, cena práce za m2 bez materiálu
Lití anhydritové podlahy, cena práce za m2 bez materiálu
Lití anhydritové podlahy, cena práce za m2 bez materiálu
Lití anhydritové podlahy, cena práce za m2 bez materiálu
Lití anhydritové podlahy, cena práce za m2 bez materiálu
168,00 Kč s DPH za 1 m²
150,00 Kč bez DPH
Cena celkem
bez DPH
Koupit
KódRRTBG-Lití
PNURČENO PRO ROZPOČTOVÝ PROGRAM
Záruka24 měsíců
Zákazníci k tomuto zboží kupují
1
Anhydritové podlahy AE 20 - Litý anhydritový potěr
Běžně do 3 prac. dnů
7 591,10 Kč6 273,64 Kč bez DPH
2
Anhydritová podlaha AE 25 - Litý anhydritový potěr
Běžně do 3 prac. dnů
7 836,40 Kč6 476,36 Kč bez DPH
3
Anhydritová podlaha AE 30 - Litý anhydritový potěr
Běžně do 3 prac. dnů
8 081,70 Kč6 679,09 Kč bez DPH
4
Anhydritová litá podlaha FE 20 - Litý anhydritový potěr Alfa
Běžně do 3 prac. dnů
7 836,40 Kč6 476,36 Kč bez DPH
5
Anhydritová litá podlaha FE 25 - Litý anhydritový potěr Alfa
Běžně do 3 prac. dnů
8 081,70 Kč6 679,09 Kč bez DPH
6
Anhydritová litá podlaha FE 30 - Litý anhydritový potěr Alfa
Běžně do 3 prac. dnů
8 327,00 Kč6 881,82 Kč bez DPH
7
Pronájem dieselového čerpadla na lité anhydritove směsi, včetně obsluhy, přistavení, čerpání
Běžně do 3 prac. dnů
2 165,90 Kč1 790,00 Kč bez DPH
Zatím nebylo hodnoceno
Popis

 

Anhydritová podlaha je velmi populární a je velice vhodná pro podlahy s podlahovým vytápěním jelikož má optimální tepelní vodivost. V současné době nabízíme v našem eshopu až šest druhu litých anhydritových podlah z výběrem  vám rádi pomůžeme.  Anhydritová podlaha má velmi vysokou ohybovou a pevnost v tahu, což snižuje pravděpodobnost trhlin. Anhydritové podlahy máji nízké hodnoty smrštění při zraní, a proto mohou být lite i na velké ploše. Dilatační spáry jsou nezbytné, pokud je délka podlahové plochy více než 6 metrů.

Doba sušení anhydritu je kolem 7 dni. Zbytková vlhkost nesmí překročit ani je 0,5 procenta, pak je možno zahájit ohřev podlahového topení. Před pokládkou podlahy vlhkost je nutní proměřit k tomu Vám zapůjčíme profesionální vlhkoměr který najdete v naše půjčovné ta by nemněla přesahovat 0,2% .

 

 

 

Anhydritové lité podlahy

 

 

 

Úvod

 

 

Anhydritový potěr je směs složená ze síranu vápenatého (anhydritu), plniva ve formě písku a ´plastifikátoru dalších přísad a vody. Jedná se o moderní technologii, která je díky své tepelné vodivosti skvělou volbou pro spojení s podlahovým vytápěním. Mezi největšího konkurenta patří lity cementový potěr. Pro každou stavbu je zapotřebí navrhovat litou podlahu individuálně  a tak se nedá říct, jaká metoda je lepší. Obě totiž mají své výhody i nevýhody a hodí se do jiných situací.

 

 

 

Výhody Anhydritových podlah

 

 

 

Mezi největší výhody použití

 

litých anhydritových podlah  patří jeho velmi rychlá instalace oproti jiným způsobům. Po vyliti anhydritu  se může po podlaze chodit jíž 24 hodinach a zhruba do týdne je možné podlahu částečně zatěžovat, velice záleží na teplotě a vlhkosti v místnosti. Touto metodou lze dosáhnout ideální rovnou  podlahy s minimální  odchylkou pouhé dva milimetry takový podklad  je vhodněji  pro okamžitou  pokládku plovací podlahy pokud jste náročnější a zvolíte vinylovou lepenu podlahu tak v tomhle případě náklady na přípravu podkladu budou minimální samonivelační stěrka která je nezbytně nutná a bube lita pouze do 3 mm. k tomu doporučujeme samonivelační stěrku profi codex fm 10 a tím to se da výrazně ušetřit  . Pokud  tedy zvolíte laminátovou plovací podlahu  a nebo dřevěné plovací podlahy není   nutné povrch vyrovnávat samonivelačními stěrkami. Anhydritové podlahy jsou také vhodné i pro pokládání koberců, lepených dřevěných a nebo laminátových podlah, parket atd. Lite anhydritové  podlahy nepotřebují výztuž, jelikož se prostorově nedeformují a zároveň nejsou náchylné na praskliny.  Anhydrit se po vyschnutí nesmršťuje a nemusejí se tedy používat dilatační spáry pokud se bude jednat o liti podlahy do 7x7 metru běžných v kuse . Anhydritová směs skvěle zatéká a vede teplo a díky tomu se stává skvělou volbou pro spojení s podlahovým vytápěním. Anhydritový potěr může být tenčí, což je vhodné pro rekonstrukce podlah ve starších budovách, jelikož celou konstrukci tolik nezatíží. Instalace není náročná a náklady mohou být mnohem levnější než u jiných potěrů. Poptejte u nás vylití anhydritové podlahy rádi vám poradíme cenovou nabídku vám spravujeme na míru  a navrhneme i skladbu podlahy  zajištujeme  100% servis o nic se starat nemusíte 

 

 

 

Nevýhody Anhydritové podlahy

 

 

 

Jedinou nevýhodou anhydritového potěru je, že je náchylný na vlhkost. Nemusíte se však obávat, že po vylití vázy s vodou budete muset podlahu rekonstruovat. Anhydrit sice velmi dobře váže vodu a tím ztrácí svou pevnost, ale po vysušení se navrací do normálu. Avšak problém může nastat při dlouhodobém kontaktu s vodou, proto jeho venkovní použití nepřipadá v úvahu. S podlahami z anhydritového potěru se tedy můžeme potkat pouze v interiérech pokud   neznamená to že by anhydritová podlaha nemněla dávat do koupelny. Setkat se s ním můžeme také v kancelářích, obchodech, školách, tělocvičnách a sportovních halách. Narazit na něj můžeme dokonce i v lehkém průmyslu. Důležité je brát na vědomí, že anhydritová  pokud bude použita do koupelny  musí byt ošetřena vhodnou hydroizolací  doporučujeme použit z naše nabídky 

 

podlaha nemůže být vystavována dlouhodobému kontaktu s vodou a ani s vlhkostí. Není možné jej využít v exteriérech. A při použití v koupelnách musí být zajištěna hydroizolace. Dá se říct že využití anhydritových podlah je omezeno pouze vlhkostí.

 

 

 

Liti anhydritové podlahy

 

 

 

Směs se připraví přesně na míru v nejbližší betonárce a následně je pomocí auto-domíchávače ještě v kapalném stavu dopravena přímo na stavbu. Druhou možností je vyrobit směs přímo na místě. Lita anhydritová podlaha se aplikuje na oddělovací vrstvě, většinou jsou to tepelné a nebo kročijove izalace  Kolem všech obvodových stěn se nalepí dilatační pásy, které chrání podlahu před trhlinami způsobenými pohybem mezi zdí a podlahou také je nutní dodat že dilatační pas utlumí kročejový hluk s podlahy . Směs se z hadice dále vypouští z co nejmenší výšky přímo na podklad. Podmínkou pro instalaci je teplota, která se musí pohybovat mezi +5°C až 30°C. Během tuhnutí anhydritové podlahy nesmí být v místnosti průvan a na podlahu nesmí dopadat přímé sluneční záření. Po zhruba 1-2 dnech je podlaha pochozí a po pěti dnech je částečně zatížitelná. Cena začíná anhydritové podlahy na 250 Kč, ale může se vyšplhat až na 700 Kč. Každý případ se řeší individuálně a cenu ovlivňuje mnoho faktorů. Na stavbě není nutné financovat jeřáby a výtahy, bez kterých se stavby s cementovým potěrem neobejdou.

 

 

 

 

Údržba anhydritové podlahy

 

 

 

O anhydritovou podlahu není potřeba nijak zvlášť pečovat. Není nutné ji kontrolovat ani udržovat. Jestliže nastane porucha tak můžeme bez problému opravit podlahu sanací.

 

 

 

 

Vytápění do anhydritové podlahy

 

 

 

Jak již víme

 

 

anhydritová podlaha je velmi dobrou kombinací s podlahovým topením. Jelikož je velmi dobře tepelně vodivá a zároveň teplo izoluje. Touto cestou můžete ušetřit až 15% nákladů na vytápění v porovnání s klasickým topením. Je dokázáno, že když Vám jde teplo od nohou může být okolní teplota nižší, ale pocit tepla je stejný. Podlahové topení se řadí do kategorie velkoplošného vytápění. Otopnou plochu tvoří podlaha, ve které jsou umístěny trubice a nebo elektrické otopné kabely které čím dal jsou v vetší oblibě u investoru. Tyto trubice přivádí do podlahy teplo vodou nebo elektrickým proudem. Z podlahy se teplo uvolňuje sáláním. I přes to, že vrstva anhydritu může být oproti ostatním materiálům velmi tenká, vyhřátí místnosti trvá déle než u normálního topení, ale podlaha vydrží teplá i dlouho po vypnutí.

Soklové lišty

 

Soklové lišty