Zhotovení základové desky

Zakládání domu

  • Proveďte zkoušky půdy. Tato studie určí druh a kapacitu půdy a úroveň podzemních vod. Vlastnosti pozemku se mohou lišit i v malém prostoru a může se ukázat, že vaše stavba vyžaduje založení jiné technologie než dům sousedů.
  • Zajistěte, aby návrh zakládání stavby připravil kvalifikovaný odborník. Návrh by měl vzít v úvahu kapacitu půdy, hladinu podzemní vody a hloubku mrazu. Pokud jste provedli výzkum půdy předtím, máte data, která vám umožní vybrat optimální základovou technologii.
  • Základ je vyroben z betonu vyztuženého ocelovými tyčemi. Dnešní beton je technologicky pokročilý materiál, který se hodně liší od materiálu použitého v minulosti. Betonárka vám nabídne několik typů betonových směsí a pomůže vám vybrat produkt, který nejlépevyhovuje vašim potřebám. Při ukládání betonu vždy pamatujte na fakturu nebo dodací list, která zaručuje kvalitu.
  • Beton se může nalévat do bednění nebo přímo do výkopu. V každém případě musí být rozměry a tvar bednění a nebo výkopů v souladu s projektovou dokumentací. V této fázi práce se rovněž provádí zesílení, které zajišťuje, že výztužné tyče jsou obklopeny vrstvou betonu o minimální tloušťce 3 cm, která je chrání před korozí. Doporučujeme použít vibrátor do betonu, který si můžete zapůjčit v naší půjčovně. Také již řadu let je na trhu samozhutnitelný beton, což usnadňuje práci na pracovišti a současně pomáhá vyhnout se chybám v aplikaci. Vezměte prosím na vědomí, že po nalití betonu je potřeba o něj pečovat, tzn. je nutné udržovat správnou vlhkost tak, aby byl beton správně spojen a neztratil svoje vlastnosti.

Beton (nebo standardní beton) je tradičně používaná směs, která by měla být připravena osvědčeným betonárským závodem v souladu s platnými normami. Vodotěsný beton je specializovaný výrobek pro základy, který je charakterizován zvýšenou odolností proti koroznímu působení podzemních vod. Použití tohoto betonu je stejné jako u standardního betonu.

Samozhutnitelný beton je inovativní řešení pro pokládku základů. Díky konzistenci kapaliny, může být nalitý přímo do betonové jámy vyložené fólií. To pomáhá zkrátit přípravné práce a výrazně zrychlí samo - nalévání. Při tomto typu betonu není potřeba použít vibrátor do betonu, co na jedné straně usnadňuje práci (je tam ale pokušení přidání vody do směsi), na druhé straně to zaručuje, že beton dosáhne předem stanovené síly a podle toho se jemně obalí kolem výztuže. Navíc tento typ betonu umožňuje snadnou povrchovou úpravu a je stejně odolný vůči podzemní vodě jako vodotěsný beton.

ČÍST VÍCEZabalit
Zobrazit:
Hledat v kategoriiHledat
Kde hledat:
Řadit dle:38 produktů
Betonáž základové desky, cena za m2
336,00 Kč300,00 Kč bez DPH
Cementové potěry
3 500,40 Kč2 892,89 Kč bez DPH
Cementové potěry
1 827,10 Kč1 510,00 Kč bez DPH
Odstranění orné půdy
0 Kč0 Kč bez DPH
Provoz investora
0 Kč0 Kč bez DPH

Soklové lišty

 

Soklové lišty