Zhotovení základové desky

Základní domu

  • Proveďte zkoušky půdy.Tato studie určí druh a kapacitu půdy a úroveň podzemních vod. Vlastnosti pozemku se mohou značně lišit i v malém prostoru a může se ukázat, že vaše stavba vyžaduje založení jiné technologie než dům sousedů.
  • Zajistěte, aby návrh zakládaní stavby připravil kvalifikovaný odborník. Návrh by měl vzít v úvahu kapacitu půdy, hladinu podzemní vody a hloubku mrazu. Pokud jste provedli výzkum půdy předtím, máte data, která vám umožní vybrat optimální základovou technologii. 
  • Základ je vyroben z betonu vyztuženého ocelovými tyčemi. Dnešní beton je technologicky pokročilý materiál, který se hodně liší od materiálu použitého v minulosti. Betonárka Vám nabídne několik typů betonových směsí a pomůže vám vybrat produkt, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám. Při ukládání betonu vždy pamatujte na fakturu a nebo dodací list která zaručuje kvalitu 
  • Beton se může nalévat do bednění nebo přímo do výkopu, v každém případě musí být rozměry a tvar bednění a nebo výkopů v souladu projektovou dokumentaci. V této fázi práce se rovněž provádí zesílení, které zajišťuje, že výztužné tyče jsou obklopeny vrstvou betonu o minimální tloušťce 3 cm, která je chrání před korozí. Doporučujeme použit vibrátor do betonu  který si můžete zapůjčit v naše půjčovně.  Také již radu let je na trhu samozhutnitelný beton, což usnadňuje práci na pracovišti a současně pomáhá vyhnout se chybám v aplikaci. Vezměte prosím na vědomí, že po nalití betonu potřebujete péči, tj. Je nutné udržovat správnou vlhkost tak, aby byl beton správně spojen a neztratil jeho vlastnosti.

Beton (nebo standardní beton) je tradičně používaná směs, která by měla být připravena osvědčeným betonárnám závodem v souladu s platnými normami.   Vodotěsný beton je specializovaný výrobek pro základy, který je charakterizován zvýšenou odolností proti koroznímu působení podzemních vod. Použití tohoto betonu je stejné jako u betonu.

 Samozhutnitelný beton je inovativní řešení pro pokládku základů. Díky konzistenci kapaliny mohou být nality přímo do betonové jámy vyložené fólií. To pomáhá zkrátit přípravné práce a výrazně zrychlí samo-nalévání. Beton nepotřebuje tento druh vibrací, které na jedné straně usnadňuje práci výkonu posádky (tam je pokušení přidat vodu do směsi), na druhé straně, to zaručuje, že beton dosáhne předem stanovené síly, a podle toho jemně obalí kolem výztuže. Navíc tento beton umožňuje snadnou povrchovou úpravu a je stejně odolný vůči podzemní vodě jako vodotěsný beton.

ČÍST VÍCEZabalit
Zobrazit:
Hledat v kategoriiHledat
Kde hledat:
Řadit dle:38 produktů
Betonáž základové desky, cena za m2
345,00 Kč300,00 Kč bez DPH
Cementové potěry
1 827,10 Kč1 510,00 Kč bez DPH
Cementové potěry
1 827,10 Kč1 510,00 Kč bez DPH
Ocel betonářská v tyčích
Běžně do 3 prac. dnů
9,00 Kč7,44 Kč bez DPH
Odstranění orné půdy
0 Kč0 Kč bez DPH
Provoz investora
0 Kč0 Kč bez DPH

Soklové lišty

 

Soklové lišty