Zateplení fasády polystyrenem

REALIZACE (CENÍK STAVEBNÍK PRACÍ)

Jaké výhody vám přináší zateplení domu polystyrenem a proč zvolit dodavku materialu  právě od nás ?

Chystáte se zateplovat váš dům či třeba chalupu? Naše firma se zabývá dodávkou materiálu za nejlepší možnou cenu na trhu  pro  zateplování fasád a dodávek vysoce kvalitních desek z EPS a XPS polystyrenu od předních výrobců jako je například Isover, DCD ideal aj. V nabídce naleznete realizace veškerých potřebných kroků pro dokončení výsledného zateplení fasády. Jedná se o lepení desek polystyrenu k obvodové stěně, kotvení a zatloukaní hmoždinek atd. Fasáda je vizitkou celého domu, protože vytváří první estetický dojem a prozrazuje však hodně i o komfortu, který interiér poskytuje. Její funkci určuje především správné zateplení. Zateplení fasádními deskami z EPS a XPS polystyrenu přinese svému uživateli řadu výhod. Dá se realizovat jak u novostaveb tak i rekonstrukcí. Při realizaci zateplení domu pomocí EPS a XPS polystyrenu je důležité postupovat dle technologických předpisů od výrobce systému a důkladně kontrolovat průběh kvality během realizace, aby se předešlo chybným krokům. Naši řemeslníci jsou plně kvalifikovaní a při své práci vždy dbají na správné postupy, aby výsledné dílo bylo pokaždé vysoce kvalitní.

Jaké výhody vám přináší zateplení domu EPS nebo XPS polystyrenem ?

Cílem zateplení budov je výrazně snížit spotřebu energie na vytápění objektu. Zateplená fasáda zamezí tepelným ztrátám, tedy úniku tepla přes obvodový plášť domu. Současné trendy ve stavebnictví kladou tedy důraz na stále dokonalejší zaizolování vnějšího pláště. V současnosti se ve stavebnictví využívají nejčastěji tepelné izolanty z expandovaného (EPS) a extrudovaného (XPS) polystyrenu. Expandovaný polystyren (EPS) je běžně známý bílý materiál, který dobře chrání budovu před chladem a teplem. Běžný fasádní polystyren (EPS) má tepelnou vodivost

λ (lambda) 0,036 až 0,039 W / m. K (když tloušťku polystyrenu v metrech vydělíme tímto číslem, dostaneme tepelný odpor konkrétní desky). Zateplení fasády pomocí EPS polystyrenu přináší uživatelům plno kladů, kterými jsou například výborné tepelně-izolační a mechanické vlastnosti, dlouhá životnost, trvalá odolnost vůči vlhkosti a v neposlední řade ekonomická výhodnost s jednoduchou zpracovatelností. Má však horší difuzi (propustnost) vodní páry přes stěnovou konstrukci. Nelze jej použít v prostředí, kde by teplota mohla vystoupit nad 70 ° C. Extrudovaný (XPS) polystyren má pro změnu uzavřenou buněčnou strukturu, tudíž  díky této zkutečnosti disponuje vynikajícími vlastnostmi jakými jsou téměř nulová nenasákavost a vysoká pevnost v tlaku s odolností vůči hmyzu, plísním či zemině. Jeho součinitel tepelné vodivosti je 0,032 - 0,038 W / m. K. Propustnost vodní páry je velmi nízká. Používá se tedy i na zateplení stěn pod úrovní terénu, kde najde uplatnění i tzv. perimetr - lisovaný polystyren EPS.

Jak probíhá instalace EPS nebo XPS polystyrenu na fasádu domu

     Precizní příprava podkladu dokáže významně ovlivnit kvalitu izolace a tudíž i komfort bydlení. Prvním krokem přípravy je důkladné upravení podkladu, který musí být především suchý a dokonale soudržný. Podklad je tedy nutné zbavit všech nesoudržných částí a následně omýt tlakem vody tak, abychom ho zbavili prachu, všech uvolněných částí a starých nátěrů. Pokud stěna domu vykazuje větší nerovnosti, doporučujeme před zahájením zateplování nanést vyrovnávací vrstvu.

     Na lepení jednotlivých izolačních desek používáme lepicí maltu. Po smíchání směsi v poměru a způsobem určeným výrobcem malty, ji aplikujeme rovnoměrně po obvodu izolační polystyrenové desky v tloušťce asi 2 cm a v prostředku ji naneseme ve třech bodech. Izolační desky z polystyrenu postupně lepíme po celém obvodu stěny, těsně vedle sebe, přičemž dbáme na to, aby se do mezery mezi jednotlivé desky nedostala lepicí malta, což může způsobit vzniknutí nechtěných tepelných mostů. Na její odstranění můžete použít zednickou lžíci. Začínáme vytvořením první řady z izolantu (na stěnovou konstrukci se založeným zakládacím soklovým profilem) a následně postupujeme směrem nahoru. Do rohů v okolí oken a dveří zasadíme do lepidla rohové profily se síťkou, které zajistí jejich vyztužení. Na kotvení izolačních desek k podkladu používáme plastové talířové hmoždinky (cca 5 kusů na m2), přičemž jejich délka závisí na tloušťce polystyrénové izolační desky. Kotvení realizujeme až po vytvrzení lepicí malty. Kotvy umísťujeme do předem vyvrtaných děr. Při osazování, kotvy mírně zapustit do polystyrenu (asi 1 cm), vzniklé nerovnosti vyplňujeme fasádními zátkami. Případné nerovnosti ještě zahladíme stěrkovací hmotou. Vždy dbáme na rovnost celého povrchu, kterou pravidelně kontrolujeme pomocí vodováhy. Po nalepení všech izolačních polystyrenových desek, necháme lepicí maltu důkladně oschnout po dobu alespoň jednoho dne. Poté můžeme pokračovat v dalších krocích k výslednému dokončení fasády.

 

      Pokud se tedy chystáte zateplovat váš dům a nejste si jisti s výběrem a potřebujete odbornou pomoc při realizaci, neváhejte kontaktovat naše specialisty. Rádi vám poradíme vhodný a cenově výhodný produkt, který splní vaše očekávání. Našim klientům garantujeme vysokou kvalitu realizace pod ochranou zkušených řemeslníků a v dohodnutém termínu, včasné předání zakázky klientovi. Odborné poradenství, které je u nás samozřejmostí. Navíc díky využití našich služeb či nákupu materiálů u nás, vám nabízíme zdarma náš rozpočtový program stavebních prací, ve kterém si velice snadno můžete vytvářet kalkulace na stavební práce i s cenami materiálů. Dále nabízíme i zapůjčení vhodného nářadí, které budete potřebovat, i možnost vybrat si řemeslníka (realizační firmu) z vašeho regionu, kdy jsou ceny řemeslných prací zprůměrovány z celého trhu. Zakoupené EPS či XPS polystyreny expedujeme do 24 hodin. Při větších odběrech EPS či XPS polystyrenu poskytujeme množstevní slevu.

ČÍST VÍCEZabalit
Zobrazit:
Hledat v kategoriiHledat
Kde hledat:
Řadit dle:3 produkty

Soklové lišty

 

Soklové lišty