Aplikace fasádních omítek malovaní a penetrace fasád

Jaké výhody vám přináší aplikace strukturálních omítek a proč zvolit realizační firmu právě z našeho seznamu ?

     Chystáte se realizovat aplikaci strukturální omítky na váš dům ? Naše firma se zabývá kompletní dodávkou materiálu pro realizaci fasád. Rádi bychom vám v této kategorii nabídli naše služby v oblasti aplikací strukturálních fasádních omítek. Dodávky vysoce kvalitních materiálů jako jsou pastovité omítky akrylové, silikonové, silikátové či silikosilikátové odebíráme pouze od předních výrobců jako je například Weber, Mistral aj. Materiál vám tedy umíme nejen prodat, ale i nabídnout odbornou pomoc při aplikaci. V nabídce naleznete seznam prací potřebných pro dokončení konečné úpravu fasády, což obsahuje aplikace strukturálních omítek zrnitosti 1,5 a 2 mm. Fasáda je vizitkou celého domu, protože vytváří první estetický dojem a prozrazuje však hodně i o komfortu, který interiér poskytuje. Její funkci určuje především správná aplikace a výběr materiálu, který přinese v konečném výsledku svému uživateli řadu výhod v podobě dlouhé životnosti a správné funkčnosti fasády, protože jako jedna z hlavních funkcí omítky, je chránit fasádu před nepřízní počasí. Horkou novinkou se v posledních letech staly takzvané strukturální omítky, které se používají při úpravách fasád domů čí průmyslových nebo občanských výstavbách. Strukturální omítky se člení podle obsaženého pojiva v omítce na akrylové, silikonové, silikátové a silikosilikátové. Čili nabízí rozdílné vlastnosti, kterými jsou například vysoká odolnost proti znečistění, růstu mechu, hub či řas, ochrana zdiva proti vlhkosti, vysoká paropropustnost, nízká nasákavost atd. Strukturální omítky se nanášejí v mnoha případech jako povrchová vrstva vnějšího zateplovacího systému nebo i jako úprava fasády bez předešlého zateplení. Při nanášení strukturálních omítek je zapotřebí postupovat dle technologických předpisů a důkladně kontrolovat průběh kvality práce, aby se předešlo chybným krokům. O spolehlivém fungování povrchové úpravy však mimo výběru vhodného materiálu rozhoduje i jeho výrobce a realizační firma. Podobně jako u jiných investicích s očekávanou dlouhodobou životností je proto rozumné, přiklonit se k materiálům od renomovaných výrobců a realizační firmě, která vám nabídne komplexní servis a poradenství. Naši smluvní realizační firmy disponují plně kvalifikovanými řemeslníky, kteří při své práci vždy dbají na správné postupy, aby výsledné dílo bylo pokaždé vysoce kvalitní.

Jak probíhá postup nanášení strukturálních omítek na fasádu

     Podklad pod omítkou musí být dostatečně vyzrálý, pevný a rovný. Nečistoty, prach a uvolňující se části třeba z podkladu důkladně odstranit. Vodorovné ukončovací prvky na fasádě, jako jsou parapety, střešní podbití či zábradlí, se namontují před zahájením prací. Během nanášení a zrání omítky musí být teplota vzduchu, podkladu a materiálu minimálně 5 ° C a nesmí překročit 30 ° C. Až do úplného vyzrání třeba povrch chránit před působením větru, deště a přímého slunečního záření. Nejpozději 24 hodin před nanášením strukturální omítky na minerální podklady aplikujte na podklad základní nátěr. Pokud strukturální omítku nanášíte na výztužnou vrstvu tepelně izolačních systémů, je třeba dodržet technologickou přestávku minimálně tři dny. Zvláště vysoká vlhkost vzduchu může čas zrání jednotlivých materiálů výrazně prodloužit. Na místě dotyku s konstrukcemi prostupujícími přes podklad (parapety, větrací vývody či dešťové svody) musí být přiznána spára, a to seříznutím zednickou lžící. Minimální tloušťka vrstvy při aplikaci strukturální omítky je 1,5 mm, v případě nerovnoměrné tloušťky výsledné struktury (například při dekorativním drážkování) jsou to 2 mm. Strukturální omítky dodáváme v pastovitém stavu s možností primárního použití. Na strukturální omítce po aplikaci vzniknou díky kamínkům ve zvolené zrnitosti rýhované nebo zatírané struktury, které závisí na zvolené metodě nanášení. Z tohoto důvodu se proto i nazývají strukturální. Strukturální omítku vždy nanášejte jen na takovou velkou plochu, abyste na ní mohli bez přerušení vytvářet strukturu. Strukturální omítky se nanáší na zaschlý důkladně napenetrovaný podklad. Strukturální omítku pečlivě ve kbelíku rozmícháme. Roztíranou strukturu vytvoříme pravidelným rozvrstvením vystupujících zrn, které se hned po natažení omítky zatřou za pomocí pravidelných krouživých pohybů plastovým hladítkem na tloušťku vrstvy danou velikostí rýhovacího zrna. Rýhovanou strukturu pro změnu tvoříme krouživými nebo přímočarými tahy polystyrénového nebo plastového hladítka. Po zaschnutí, jsou v omítce zanechané viditelné rýhy. Nanášení je zapotřebí vykonat v jednom pracovním kroku.

     Pokud jste se tedy rozhodli realizovat aplikaci strukturální omítky na vaši fasádu a potřebujete kvalifikovanou pomoc, neváhejte nás kontaktovat.  Rádi vám poradíme vhodný a cenově výhodný produkt, který splní vaše očekávání. Našim klientům garantujeme vysokou kvalitu realizace pod ochranou zkušených řemeslníků a v dohodnutém termínu, včasné předání zakázky klientovi. Odborné poradenství, které je u nás samozřejmostí. Navíc díky využití našich služeb či nákupu materiálů u nás, vám nabízíme zdarma náš rozpočtový program stavebních prací, ve kterém si velice snadno můžete vytvářet kalkulace na stavební práce i s cenami materiálů. Dále nabízíme i zapůjčení vhodného nářadí, které budete potřebovat, i možnost vybrat si řemeslníka (realizační firmu) z vašeho regionu. Při využití našich smluvních partnerů jsou ceny řemeslných prací zprůměrovány z celého trhu.  Zakoupené strukturální omítky expedujeme do 24 hodin. Při větších odběrech strukturálních omítek poskytujeme množstevní slevu.

ČÍST VÍCEZabalit
Zobrazit:
Hledat v kategoriiHledat
Kde hledat:
Řadit dle:2 produkty

Soklové lišty

 

Soklové lišty