Zateplení fasády minerální vatou

REALIZACE (CENÍK STAVEBNÍK PRACÍ)

Jaké výhody vám přináší zateplení domu minerální vatou a proč zvolit realizační firmu na zatepleni domu z našeho seznamu firem?

Chystáte se zateplovat váš dům či třeba chalupu? Naše firma se zabývá kompletní dodávkou materiálu pro zateplování fasád dodáváme vysoce kvalitní desky z minerální vaty od předních výrobců jako je například Isover, Knauf Insulation aj. V nabídce naleznete realizace veškerých potřebných kroků pro dokončení výsledného zateplení fasády minerální vatou. Jedná se o lepení desek minerální vaty k obvodové stěně, kotvení a zatloukaní hmoždinek či zateplení špalety minerální vatou. Fasáda je vizitkou celého domu, protože vytváří první estetický dojem a prozrazuje však hodně i o komfortu, který interiér poskytuje. Její funkci určuje především správné zateplení. Zateplení fasádními deskami z minerální vaty přinese svému uživateli řadu výhod. Dá se realizovat jak u novostaveb tak i rekonstrukcí. Zateplení minerální vatou bývá zpravidla náročnější na provedení, proto je důležité postupovat dle technologických předpisů od výrobce systému a důkladně kontrolovat průběh během realizace, aby se předešlo chybným krokům. Naši řemeslníci jsou plně kvalifikovaní a při své práci vždy dbají na správné postupy, aby výsledné dílo bylo vždy vysoce kvalitní.

Jaké výhody vám přináší zateplení minerální vatou ?

  Minerální vata přináší uživatelům plno kladů, kterými jsou například výborné vlastnosti z důvodu pohlcování vnějšího hluku. Pokud chce majitel domu dosáhnout útlumu hluku obvodové stěny, je minerální vata ideálním řešením. Minerální izolace také účinně chrání budovu před požárem, protože je nehořlavá. Potvrzuje to i její zařazení v třídě reakce na oheň A1, které označuje nehořlavý materiál. Minerální desky jsou flexibilní a výborně se přizpůsobují lokálním nerovnostem stěn i při složitých tvarech, čímž zabraňují vzniku netěsností, které vedou k vytváření tepelných mostů. Vlákna minerálních desek mají i výbornou propustnost vodních par, čímž stěna domu získá prodyšnost a dům "dýchá". Minerální vata má však i další výhody, o kterých možná nevíte. Velkým přínosem minerálních desek je i přizpůsobivost lokálním nerovnostem. Díky vyvážené tuhosti a pružnosti se zrnitý podklad a mírné výstupky vtlačí do poddajné vrstvy izolačního materiálu. Desky na bázi minerální vaty je možné spojovat tak, aby nedošlo ke vzniku netěsností ve spárách. Toto je možné dosáhnout pouze při vláknitých izolantech, poddajné vlákna na hranách desek se mezi sebou provážou a spojí, čímž dokáží eliminovat případné nerovnosti a zabránit tak vzniku tepelných mostů. Minerální vata si navíc všechny své originální vlastnosti trvale zachovává. Předností minerální vaty je i zvýšená odolnost vůči proražení oproti většině materiálů na pěnové bázi (polystyrenu). Minerální izolace mají téměř nulovou tepelnou roztažnost, tedy změny teplot nezpůsobují žádné změny a desky si zachovávají stálý tvar a rozměr. Tato vlastnost zamezuje vzniku tepelných, zvukových a požárních mostů. Díky preciznímu výrobnímu procesu, surovinám na přírodní bázi čediče a dolomitu, je odolná vůči stárnutí či degradaci.

Jak probíhá instalace minerální vaty na fasádu domu ?

Tepelná izolace z minerální vaty se nejvíce používá u zděných staveb, dá se také i s úspěchem aplikovat na moderní dřevostavby. Izolační desky minerální vaty se lepí zásadně na vazbu, obvodovou stěnu, s minimálním přesahem 20 cm a vždy směrem od zakládací lišty nahoru. Minerální vata musí být před aplikací lepicího tmelu zkontrolována, zda je její povrch dostatečně suchý a bez mechanického poškození. Zateplovací systém na bázi minerální vaty se zakládá minimálně 30 cm nad úrovní terénu. Spára mezi zakládajícím profilem a podkladem se řádně utěsní. Při nanesení lepidla a při osazování minerálních desek se nesmí lepidlo dostat na boční stranu desek. Minerální desky lepíme těsně k sobě. Dáváme při tom pozor, aby styky mezi minerálními deskami nekopírovaly trhliny v podkladu nebo styk dvou různorodých konstrukcí. Minerální desky nesmí kopírovat různé tloušťky konstrukcí a musí být dodrženy dilatace, kdy jej spáry desek nesmí překrývat. Pro kontrolu rovnosti nalepených minerálních desek použijeme vodováhu. Minerální vata se poté mechanicky kotví pomocí zatloukacích hmoždinek, který musí mít na rozdíl od kotvení EPS polystyrenu ocelový trn. Dále pak probíhá omítaní tenkou vrstvou omítky.

     Pokud se tedy chystáte zateplovat váš dům a nejste si jisti s výběrem a potřebujete odbornou pomoc při realizaci, neváhejte kontaktovat naše specialisty. Rádi vám poradíme vhodný a cenově výhodný produkt, který splní vaše očekávání. Našim klientům garantujeme vysokou kvalitu realizace pod ochranou zkušených řemeslníků a v dohodnutém termínu, včasné předání zakázky klientovi. Odborné poradenství, které je u nás samozřejmostí. Navíc díky využití našich služeb či nákupu materiálů u nás, vám nabízíme zdarma náš rozpočtový program stavebních prací, ve kterém si velice snadno můžete vytvářet kalkulace na stavební práce i s cenami materiálů. Dále nabízíme i zapůjčení vhodného nářadí, které budete potřebovat, i možnost vybrat si řemeslníka (realizační firmu) z vašeho regionu, kdy jsou ceny řemeslných prací zprůměrovány z celého trhu. Zakoupené minerální vaty expedujeme do 24 hodin. Při větších minerální vaty poskytujeme množstevní slevu.

ČÍST VÍCEZabalit
Zobrazit:
Hledat v kategoriiHledat
Kde hledat:
Řadit dle:3 produkty

Soklové lišty

 

Soklové lišty