Soklový fasádní polystyren

Soklový polystyren

Nabízíme vám soklové polystyreny té nejvyšší kvality, které jsou určeny pro zateplovaní spodních částí fasád a suterénů. V nabídce naleznete soklové izolační polystyrenové desky s označením Perimetr nebo Extrudovaný XPS. Tyto soklové polystyreny jsou opatřeny rastrem, který zaručí lepší přídržnost lepícího tmelu. Soklové polystyreny mají uzavřenou buněčnou strukturu, tudíž jsou nenasákavé a vzhledem k těmto vlastnostem se proto využívají pro zateplení spodních částí staveb (pod terénem) nebo nad terénem, kde jsou vystavovány vyšší vlhkosti a jsou v kontaktu se zeminou nebo kyselými dešti atd. Polystyrenové soklové desky se nejčastěji vyrábí s kolmou hranou nebo polodrážkou. Barva soklových polystyrenových desek bývá zpravidla různá a je dána výrobcem. Soklové polystyreny mají navíc velice kvalitní tepelně izolační vlastnosti, což je dáno součinitelem tepelné vodivosti.
Mimo soklového polystyrenu budete dále potřebovat lepící tmel, penetraci, armovací tkaninu a kotvící hmoždinky, které jsou u nás také k zakoupení.
Pokud si s výběrem vhodného soklového polystyrenu nebo ostatních materiálů nejste jisti, neváhejte kontaktovat naše specialisty. Rádi vám s výběrem pomůžeme a vysvětlíme veškeré klady i zápory, které vaše rozhodování usnadní. Odborné poradenství je u nás samozřejmostí. Navíc díky využití našich služeb či nákupu materiálů u nás, vám nabízíme zdarma náš rozpočtový program stavebních prací, ve kterém si velice snadno můžete vytvářet kalkulace na stavební práce i s cenami materiálů. Dále nabízíme i zapůjčení vhodného nářadí, které budete potřebovat, i možnost vybrat si řemeslníka (realizační firmu) z vašeho regionu, kdy jsou ceny řemeslných prací zprůměrovány z celého trhu.
Zakoupený soklový polystyren expedujeme do 24 hodin. Při větších odběrech soklového polystyrenu poskytujeme množstevní slevu až do 50%.
Doprava soklového polystyrenu nad 20 m3 zdarma.

Zateplení soklovým polystyrénem XPS

Co je to soklový XPS polystyrén?

XPS-extrudovaný polystyrén se vyrábí pomocí vzniku vytlačováním taveniny krystalového polystyrenu za pomocí nynějšího sycení speciálním vzpěnovadlem, které po uvolnění tlaku dá možnost na konci vytlačovacího zařízení napěnění vzniklé hmoty, která se následně upravuje a ochlazuje do požadovaného tvaru. Nejčastější využití XPS polystyrénu naleznete v přímém kontaktu s vlhkostí jako je například izolace soklové spodní části stavby. Extruzí totiž dojde ke vzniku fyzikálních vlastností, které poskytují širší použití u těchto více namáhaných částí, což klasický obyčejný EPS polystyrén neumožňuje. Extrudovaný polystyrén je materiál s velkou pevností a minimální nasákavostí. Extrudovaný polystyrén kvůli své rozdílné technologii při výrobě může dosáhnout až 500 kPa pevnost tlaku.Díky hodnotnému návrhu a provedení nehrozí přítomnost plísní a to ani v horizontu několik let. V neposlední řadě má dále odolnost vůči hmyzu a hlodavcům.

Proč je důležité nepodcenit zateplení soklové části domu?

Zateplení soklové části domu je velmi důležité a nemělo by se v žádném případě podceňovat. Tato část díky blízkosti terénu kolem objektu a velice blízkému kontaktu se zeminou, tudíž větší vlhkosti je fyzicky vystavována vyšší námaze. Tyto vlivy okolí se dají zpravidla úspěšně odstranit tepelnou izolací, která je k tomuto zateplení určena. Jedná se o soklový polystyrén XPS, který má na povrchu speciální strukturu a ta napomáhá zvyšovat soudržnost lepidla k izolantu. Vzhledem k této vysoké adhezivitě tepelná izolace tak snadněji udrží i těžké obklady soklu. Obyčejný fasádní polystyrén nese jen malou, čili lehčí vrstvu omítky, kdežto u soklů se zpravidla setkáváme s obklady z keramiky nebo kamene, což je v tomto případě hmotnost o dost vyšší. Pokud nezvolíme vhodný a správný typ tepelné izolace soklu může dojít k poškození, protože přídržnost polystyrénu pro tak těžký obklad není dostačující a následně dojde k jeho celému odpadnutí nebo odtržení.

Postup při zateplování XPS polystyrénem

V případě zateplovaní soklové části domu se setkáváme se shodným postupem jako při kontaktně zateplované fasádě. Pro stěrkování a lepení soklových izolačních desek používáme pouze k tomu určené lepicí stěrky. Fasádní desky doporučujeme lepit zásadně celoplošně. Důvodem je větší soudržnost a přítlak k podkladu. Po nalepení desek je zapotřebí extrudovaný polystyrén ukotvit. K tomuto účelu je vhodné použití speciálních hmoždinek. Poté naneseme armovací vrstvu s perlinkou nebo také jinak řečeno s vloženou sklotextilní síťovinou a po úplném zaschnutí naneseme předem určený penetrační nátěr. Dalším postupem je konečná finální úprava soklové části. Pokud si se zateplením soklové části domu nevíte rady a potřebujete odbornou pomoc, svěřte se do rukou našim pracovníkům. Zajistíme Vám pomoc při výběru i kvalifikovanou možnost realizace zateplení soklové části domu.

V této kategorii nabízíme:

Fasádní soklový polystyren SD slouží k zateplení spodních částí fasád a suterénů.

Pěnový polystyren Isover EPS slouží k zateplení spodních částí fasád a suterénů.

Soklové izolační desky Isover EPS slouží k zateplení spodních částí fasád a suterénů.

Soklové izolační desky Isover Soki slouží k zateplení spodních částí fasád a suterénů. 

ČÍST VÍCEZabalit
Zobrazit:
Výrobce
Zobrazit produkty
Hledat v kategoriiHledat
Kde hledat:
Řadit dle:5 produktů
Fasádní soklový polystyren SD 150
-30 %
Běžne do 1 až 3 týdnů
145,70 Kč120,41 Kč bez DPH
Pěnový polystyren Isover EPS 100F (1000x500 mm)
-20 %
Běžně do 3 prac. dnů
Desky s vyšší pevností a izolační účinností pro kontaktní zateplovací systémy.
71,10 Kč58,76 Kč bez DPH
Soklové izolační desky Isover EPS Perimetr (1250x600 mm)
-40 %
Běžně do 3 prac. dnů
Izolační desky s minimální nasákavostí pro konstrukce v přímém styku s vlhkostí a vysokým zatížením.
111,80 Kč92,40 Kč bez DPH
Soklové izolační desky Isover Sokl 3000 (1250x600 mm)
-40 %
Skladem 48 m²
Soklové izolační desky pro tepelné izolace stěn v místech se zvýšeným namáháním vlhkostí.
88,90 Kč73,47 Kč bez DPH

Soklové lišty

 

Soklové lišty