Lišty a profily

Proč koupit lišty a profily u nás?

LIŠTY a PROFILY jsou dostupné přímo na prodejně a vyvzorované v SHOWROOM. Sami si tedy můžete vyzkoušet tento produkt a zhodnotit, zdali by Vám vyhovoval k Vaší vybrané podlaze Epi Floor 55. V případě Vašich dotazů Vám rádi poradíme, a to i v otázkách aplikace lišt. Lišty je možné vrátit do 3 měsíců, a to bez udání důvodu za předpokladu, že nejsou poškozené, například nebylo otevřený obal, materiál neutrpěl škodu apod. Při nákupu získáte věrnostní body, které můžee uplatnit při dalším nákupu.

  

 Obkladové lišty (profily)

 

Obkladové lišty (profily) umožňují vytvořit plynulý přechod mezi keramickým obkladem a jiným obkladem, dále bezproblematické ukončení obkladů stěn a podlah nebo účinné zakrytí dilatačních spár a spolehlivé zakončení okrajů schodů apod. Veškerý sortiment obkladových lišt odebíráme v té nejvyšší kvalitě a pouze od renomovaných výrobců jako je například Cezar, Den Braven, Ligma spol. s.r.o., Profilpas Czech aj.

      Volné hrany teras a balkonů jsou pořád vystavovány povětrnostnímu působení. V nabídce naleznete balkonové lišty s okapničkou i bez okapničky, které slouží k ochraně a ukončení vnějších betonových hran balkonů i teras a zajišťují stékání dešťové vody z povrchu či zabraňují přímému kontaktu s podkladovou vrstvou a následnému prosakování vody. Balkonové lišty jsou vyrobeny s lakovaného hliníku a jsou k dostání v různém barevném provedení.    

     V případě ukončení dlažby či obkladu pro vás máme v nabídce široký výběr ukončovacích lišt (profilů), které jsou vyrobeny z eloxovaného hliníku, platiny, nerezu či pochromované, matné, lakované nebo ve vysoce lesklé a kartáčované podobě. Ukončovací lišty mohou být v různých barevných odstínech dle vzorníku. V nabídce naleznete ukončovací čtvercové lišty, L lišty, obloučkové lišty, sanitární lišty či kuchyňské a spádové lišty. Ukončovací lišty plní funkční a dekorační prvek pro obklady a dlažbu. Perfektně překrývají koncové hrany a chrání je proti poškození a opotřebení.

Vanové lišty pro změnu chrání proti zatečení vody za vanu a zakrývají (začišťují) vzniklé spáry či spoje různých druhů van s obklady. Vanové lišty nabízíme v pestrém provedení, barvách a to buď pod obklad nebo k dodatečnému uchycení samolepící vrstvou. Jsou vyrobeny z tvrdého nebo měkkého PVC. Vhodné použití naleznou zejména v případě, kdy se při řemeslných pracích nepodařilo zajistit dokonalý pravý úhel. Tato odchylka jiným způsobem, než vanovou lištou nelze vyretušovat a i sebemenší odchýlení může mít na první pohled vliv na zřejmou rozbíhavost hrany vany a stěny.

     Další kategorií jsou vysoce kvalitní schodové lišty k dlažbě, které chrání obklad a zároveň dotváří estetický vzhled schodiště. Hrany schodů jsou zvláště zatěžování a to hlavně v případě, pokud na schodech často zakopáváme. Schodová lišta nám slouží k ochraně před uklouznutím či chrání dlažbu před poškozením. V nabídce naleznete například zdobné lišty, protiskluzné lišty či schodové lišty pod koberec nebo vinyl. Vyrobeny jsou z eloxovaného hliníku, nerezy v přírodní, leštěné, vysoce lesklé a kartáčované podobě v různém barevném provedení.

     Přejete si do svého bydlení vnést nádech luxusu a nevšednosti, kterou jen tak nikdo nemá? Vybírat můžete z našeho sortimentu vysoce kvalitních dekoračních lišt, které se hodí jak do moderních tak i klasických interiérů. Dekorační lišty jsou zhotoveny z kvalitního tvrdého plastu v podobě polyuretanu a HD polymeru. Dekorativní lišty vám zcela uchvátí svou půvabností, protože jsou velmi líbivou dekorací a interiéru dodají na půvabnosti. V nabídce naleznete například dveřní a okenní rámy, stropní lišty a dekorace, nástěnné lišty či lišty pro LED pásky aj.

     Dalším sortimentem jsou přechodové lišty (profily) určené pro dlažbu. Ty vám pomohou elegantně propojit rozdílné úrovně dlažby s odlišným podkladem. Tyto přechodové lišty jsou vyrobeny z eloxovaného hliníku, mosazi, přírodního hliníku a jsou k dostání i v kartáčované podobě atd. V nabídce naleznete T lišty (profily), které slouží k propojení dlažby nebo i laminátu a dřeva. Tvar T zajistí zakrytí spár do 20 mm a vyrovná drobné výškové rozdíly. Dále nájezdové lišty (profily), které pro změnu umožní pevný a bezpeční nájezd na obklad.

     Pro vyšperkování vašeho obkladu si můžete vybrat z našich listel. Listely slouží jako dekorační ozdoby vašeho obkladu. Zpravidla se lepí v úrovni očí, aby krása listely při propojení s obklady vynikla. Nabízí se v eloxované podobě hliníku různých barev, pochromované nerezy v přírodní nebo kartáčované podobě.

     Funkčně nezbytné jsou pro obklady dilatační profily. Dilatační profily zajistí ochranu obkladu, vodotěstnost dilatační mezery a zamezují ukládání nečistot. Profily jsou vyrobeny nejčastěji z eloxovaného hliníku, PVC, nerezy v různém barevném provedení, které zaručí splynutí s dlažbou. V nabídce naleznete dilatační lišty pod dlažbu, hloubkovou dilataci do betonu, dilatační lišty šípové do betonu a objektové dilatační lišty.

     Speciální kategorii pro náročné jsou pak LED lišty, které jsou určeny pro vedení LED pásky. Mohou být v mléčné, transparentní či matné podobě. V nabídce naleznete dělící a schodové lišty v průměrné délce 2m. 

     Aplikace jednotlivých obkladových lišt (profilů) je velmi snadná a rychlá. Pro všechny zákazníky máme návod, jak správně obkladové lišty (profily) namontovat.

 Podlahové a přechodové lišty

 

Funkcí podlahových lišt je zakončit podlahu, zakrýt spáru či zdolat přechod mezi rozdílnými typy podlah. Pro hladký přechod mezi rozdílnými typy podlah využijete náběhové lišty. Přechodové lišty dokonale zakryjí spáru nebo zdolají mírný výškový rozdíl. Schodové lišty slouží k olemování konvektorů.
Pro dokonalé zakončení podlahy slouží soklové lišty, které nabízíme v mnoha provedeních a materiálech. Velmi oblíbené jsou soklové lišty pro kabely.
Pro propojení či jako dekorační spáru vám nabízíme spojovací lišty. Pro zakončení podlahy si prohlédněte kategorii ukončovací lišty.

 

Nabízíme kompletní sortiment podlahových lišt, které nepochybně patří mezi funkční i dekorační prvky k podlahovým krytinám. Současný trh nabízí širokou škálu podlahových lišt k podlahám, které zdobí naše interiéry bytů, domů či komerční prostory. V nabídce máme mnoho druhů podlahových lišt od přechodových, soklových, náběhových, schodových a dalších lišt. Lišty vyřeší problémy i když je v každé místnosti rozdílná podlahová krytina. V některých případech ale, může tato kreativita vytvářet komplikace. Pokud podlaha nepřiléhá ke zdi či vznikají nerovnosti v místech, kde jsou mezi sebou přechody jednotlivých krytin nastává problém. Tyto problémy mají velmi elegantní a praktické řešení v podobě podlahových lišt.

Pří výběru správné přechodové lišty je zapotřebí dbát na několik důležitých kriterií. Není totiž lišta jako lišta. Aby podlahová lišta sloužila svému účelu co nejvhodněji, vybíráme ji podle místa, použití, druhu materiálu atd. V nabídce naleznete několik typů podlahových lišt z různých materiálů jako je například plast, hliník,dřevo atd. Podlahové lišty odebíráme pouze od předních výrobců jako je Cezar, Profil team, Peofipas Czech aj. Hlavní funkcí podlahových lišt
je zakončit podlahu, zakrýt spáru či zdolat přechod mezi rozdílnými typy podlah.

Pro hladký přechod mezi rozdílnými typy podlah využijete náběhové lišty, které například chrání hrany či sjednocují rozdílné výšky podlah a zaručují dokonalé spojení podlahové krytiny a profilu. Uchycují se lepením nebo vruty. Přechodové lišty jsou určené k řešení čistého přechodu mezi různými typy podlah, dokonale zakryjí spáru nebo zdolají mírný výškový rozdíl. Přechodové profily dodávají podlaze eleganci a bezpečnost při používání. Využití naleznou
i v zakrývání dilatačních spár. V nabídce naleznete široký výběr dekorů a tvarů v obloučkové, ploché a dvoudílné podobě. Pokud chcete mít doma či v práci bezpečné schodiště, správnou volbou pro vás budou schodové lišty, které slouží k olemování konvektorů a k bezpečnosti schodišťových stupňů. Při výběru máte možnost volit z variant hran z hliníku, eloxované i foliované- dekory dřeva s možností bezpečnostní protiskluzové drážky. Pro dokonalé zakončení podlahy v nabídce naleznete soklové lišty, které nabízíme v mnoha provedeních a materiálech. K dotvoření celkového vzhledu podlahy tak, aby byla esteticky dokonalá se používají soklové lišty. Rovněž zajišťují ochranu podlahy před poškozením a vlhkostí a představují dekorační prvek, který dokáže ještě více podpořit krásný pocit z nové podlahy. Soklové lišty však mohou plnit i další funkce - jako možnost ukrytí kabelů do soklové části. Podlaha tak působí čistě
a elegantně. Velmi oblíbenými jsou tedy i soklové lišty pro kabely. Mezi nejčastěji používané soklové lišty, které v naší nabídce naleznete jsou například plastové, hliníkové, dřevěné soklové lišty, MDF soklové lišty či dvoudílné soklové lišty nebo přetíratelné elegantní soklové lišty s řadou dalších. Pro propojení nebo jako dekorační spoj vám nabízíme spojovací lišty, které se vyrábí v mnoha provedení. Spojovací lišty slouží ke spojení dlažby s jinou podlahovou krytinou. Pro zakončení podlahy si prohlédněte kategorii ukončovacích lišt, které se využívají jako dilatace.

  

Podlahové soklové lišty

Nabízíme kompletní sortiment podlahových soklových lišt, které nepochybně patří mezi funkční i dekorační prvky k podlahovým krytinám. Podlahové soklové lišty se používají k hladkému zakončení podlahy u stěn. Kromě funkčního a estetického hlediska vám pomohou také ochránit podlahu před vlhkostí a poškozením. Soklové lišty vám nabízíme v mnoha materiálech (MDF soklové lišty, hliníkové soklové lišty, aj.). Pokud potřebujete zakrýt kabeláž, zajisté oceníte speciální dvoudílné PVC soklové lišty, které se skládají ze dvou částí a mají vnitřní prostor pro vedení kabelů. K téměř všem soklovým lištám nabízíme komponenty a doplňky (jako růžky, spojky, zakončení, vývod pro kabely apod.). Montáž soklových lišt je velmi snadná a zvládne ji téměř každý, běžně se aplikují buďto lepením ke stěně nebo se speciálními úchyty. Soklové lišty odebíráme pouze od renomovaných výrobců jako je například Cezar, Profilpas Czech, Profil team aj. Výběr vhodné soklové lišty závisí na mnoha okolností. Při výběru je zapotřebí brát v potaz k jaké podlahové krytině lišty budeme párovat a co od podlahové soklové lišty očekáváme. Můžete si vybrat ze široké nabídky různých dekorů, barevných provedení a tvarů. Rovněž jsou na výběr různé výšky soklových lišt.

     Plastové soklové lišty jsou vyrobeny z odolného PVC - jsou voděodolné, odolné vůči nárazům, také se rychle a jednoduše instalují. Jejich velkou výhodou je možnost vedení kabelů uvnitř soklu, přičemž odstranit nebo přidat kabel do lišty je velmi snadné. Do plastových soklových lišt se vejde větší množství kabelů než do ostatních lišt. Další výhodou je i příznivá cena. Vyrábějí se v široké barevné škále, díky čemuž se ideálně přizpůsobí každé podlaze. Výsledný efekt dotváří tvarovky k lištám - roh, kout, spojka a ukončení, které dokonale pasují k liště. Standardní délka lišt je 2,5 m. Lišty lze namontovat pomocí šroubů a hmoždinek nebo lepidla.

     MDF soklové lišty jsou vyrobeny z MDF desky. MDF je středně lisovaná dřevovláknitá deska s téměř homogenní strukturou, která vzniká lisováním dřevěných vláken pod vysokým tlakem. MDF deska se vyrábí mokrým procesem, dřevěné částice jsou menší a hustší, proto se výsledný produkt vyznačuje dobrou odolností. Povrchová úprava je tvořena laminátem nebo fólií v různorodých barevných provedeních dokonale sladěných s podlahou. Laminátová vrstva je odolná proti poškrábání a vodě. MDF soklové lišty se jednoduše instalují nejčastěji pomocí klip systému. Tento systém umožňuje rychlou demontáž například při malování a následnou montáž soklových lišt bez možnosti jejich poškození. Kabel lze vést neviditelně za lištami v drážce klipu. MDF lišty se případně také mohou přilepit lepidlem. I k těmto lištám jsou v nabídce koncové prvky - rohy, kouty, spojky a ukončení.

     K podlaze z přírodních materiálů je vhodné zvolit dřevěné soklové lišty. Dřevěné lišty jsou vyrobeny z masivního dřeva - dub, buk, jasan, borovice nebo smrk. Dřevěné masivní lišty se povrchově upravují na požadovaný odstín a lakují se. Mohou být také vyrobeny ze smrkové laťovky pokrytých dýhou z tvrdého dřeva. K těmto lištám nejsou obvykle v nabídce vnější rohy, vnitřní rohy, spojky a ukončení. Proto je třeba řezat přesně pod správným úhlem, aby pěkně sedli v rozích. Instalace dřevěných lišt je náročnější než u lišt plastových či z MDF, protože při řezání lišt je nutná vysoká přesnost.

     Přetíratelné bílé soklové lišty jsou vyrobeny z MDF. MDF je pokryta bílou fólií, která je odolná vůči vlhkosti a běžným čisticím prostředkům. Díky jedinečné technologii umožňují přetíratelné lišty velké množství kombinací. Barevný nátěr se nanáší štětcem, válečkem nebo barvou ve spreji. Můžete si tak namalovat soklové lišty ve stejné barvě jako jsou stěny, nebo naopak zvolit kontrast k barvě stěn. Barva soklových lišt nemusí být za každou cenu totožná s barvou podlahy. Barevný odstín lišt může ladit i s barvou dveří - zárubně nebo s jinými barvami, které jsou použity na interiérových prvcích.

     V současné době se začínají prosazovat bílé soklové lišty. I ke kontrastní tmavě hnědé, ať už dřevěné, laminátové nebo vinylové podlaze s dekorem dřeva, působí bílé lišty velmi elegantně a moderně. Bílé soklové lišty ukáží hezčí a výraznější půvab místnosti a hodí se do velmi oblíbeného skandinávského stylu. Dále například podlahové soklové hliníkové lišty vynikají jednoduchostí a velice snadnou montáží a dotváří vkusný vzhled podlahy.

 

ČÍST VÍCEZabalit

Soklové lišty

 

Soklové lišty